Türgi häkkerid panid Twitterisse üles Hollandi- ja Saksamaa-vastaseid tekste

 (1)

Türgi häkkerid panid Twitterisse üles Hollandi- ja Saksamaa-vastaseid tekste
Foto: YASIN AKGUL, AFP

Türgi häkkerid murdsid sisse rakendusse Twitter Counter, mille kaudu panid kümnetele kontodele üles Hollandi- ja Saksamaa-vastaseid tekste. Sealjuures kasutati hashtag’e #Nazialmanya ja #Nazihollanda (türgi keeles "natsisaksamaa" ja "natsiholland"), haakriste ja teksti „me kohtume 16. aprillil“.

Twitter Counter on rakendus, mis sisaldab statistikat ning on seotud Twitteri kontodega. Hollandi tehnoloogiaportaali Tweakers esindaja Wout Funnekotteri sõnul ei häkkinud türklased üksikuid Twitteri kontosid, vaid tungisid sisse Twitter Counterisse, vahendab Algemeen Dagblad.

„Kes selle rakenduse oma kontoga seob, annab ka nõusoleku asjade paigutamiseks oma kontole. Seega kes häkib Twitter Counterisse, pääseb kergesti ligi kõigile kontodele, mis sellega ühendatud on,“ seletas Funnekotter.

16. aprillil toimub Türgis referendum põhiseaduse muutmise üle president Recep Tayyip Erdoğanile suurema võimu andmiseks. Rünnak puudutas näiteks inimõigusteorganisatsiooni Amnesty International, Saksa ajalehe Die Welt, ajakirja Forbes, Saksa jalgpalliklubi Borussia Dortmund, Hollandi Amstelveeni omavalitsuse ja Hollandi lauljanna Caro Emeraldi Twitteri kontosid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare