„Kui mul oleks kausitäis Skittlesit ja ma ütleksin, et ainult kolm tükki neist võivad su tappa, kas sa siis võtaksid terve peotäie?“ küsib valimisreklaam. „See ongi meie probleem Süüria pagulastega.“

Noorema Trumpi sõnul ütleb see kujund kõik, mis vaja. „Teeme lõpu poliitkorrektsusele, mis ei sea esiplaanile Ameerikat,“ kirjutas Trump jr.
Kolmapäeval kasutas demokraadist kongresmen Luis Gutierrez parlamendi kõnepulti, et Skittlesi kujundiga jätkata. Poliitik sõi kõne ajal pakist komme ja rääkis, et talle meeldib Skittles, kuna seal on palju värve nagu vikerkaares „Vahel juhtub, et mulle satub ka halb Skittles,“ ütles Gutierrez. „Aga ma ei keela neid kõiki sellepärast ära. Enamasti on Skittles päris maitsev. Võib-olla mitte toitev, aga maitsev. Ja täpselt samamoodi ei peaks me ära keelama kõiki väikeseid tüdrukuid, kes mõrva, vägistamise, orjastamise ja piinamise eest põgenevad.“
Luis Gutierrezele meeldib Skittles.

Enne seda reageeris võrdlusele Skittlesi tootja Wrigley, kelle kommentaar oli järgmine: "Skittles on komm. Pagulased on inimesed. Me ei leia, et analoogia oleks õigustatud. Kogu austuse juures hoidume edasistest kommentaaridest, kuna kõike, mida me ütleme, võidakse tõlgendada reklaamina."

Meediale tegi avalduse ka reklaamis kasutatud foto teinud briti piltnik David Kittos, kes teatas BBC-le, et ka tema on põgenik, kes lahkus lapsena Küprose konflikti eest. Kittose sõnul kasutati fotot tema loata.

Sotsiaalmeedias vallandus samuti pahameelelaine. Osa kommenteerijaid tuletas meelde, et ameeriklasel on terrorirünnaku ohvriks langemisest märksa tõenäolisem hukkuda relvastatud mudilase käe või välgulöögi läbi. New York Timesi reporter märkis, et iroonilisel kombel laadis Trump oma postituse üles iPhone´ist ehk Süüria pagulase loodud firma tootest (Apple´i asutaja Steve Jobs oli Süüria pagulane).
Ühe populaarse vastumeemi autor küsib, kas 100 surmamõistetud inimese hukkamine oleks põhjendatud, kui ainult kolm neist oleks päriselt mõrvarid. „See on parem analoogia,“ lisatakse muudetud plakatil. „Mis kurat sul viga on?“
Üks ultrakonservatiivne saatejuht kaebas, et Trump plagieerib tema kuu aega vana postitust.
Tegelikult postitati sarnane argument veebi hiljemalt 2014. aasta sügisel, aga siis kasutati kujundina kompvekimarki M&M´s.

Trump jr oma postitust siiski problemaatiliseks ei pea ning pole seda siiani kustutanud. Tema kaitseks astus välja ka Trumpi asepresidendikandidaat Mike Pence. „Don juuniori kasutatud metafoorile järgnenud pahameele ulatus on minu arust märkimisväärne,“ ütles Pence intervjuus kanalile MSNBC. „Ometi ütlevad FBI ja julgeolekuametnikud meile, et me ei saa kindlad olla, kes meie riiki tulevad inimesed on.“