Trump USA idaranniku külmalaine kohta: meile kuluks ära veidi vana head ülemaailmset soojenemist

 (34)
Trump USA idaranniku külmalaine kohta: meile kuluks ära veidi vana head ülemaailmset soojenemist
Foto: Greg Lovett, AP/Scanpix

USA president Donald Trump on olnud kliimamuutuse suhtes skeptiline aastaid ning tegi sellest ka ühe oma 2016. aasta valimiskampaania teemadest. Nüüd heitis ta aga selle üle nalja Twitteris, vahendab ABC News.

Eile kirjutas Trump, et seoses ajaloolise külmalainega USA idarannikul kuluks soojem ilm hoopiski ära.

„Idas võib see olla KÜLMIM vana-aastaõhtu, mis on kirja pandud. Võib-olla kuluks meile ära veidi seda vana head Ülemaailmset Soojenemist, mille eest kaitseks meie maa, aga mitte teised maad, pidi hakkama maksma TRILJONEID DOLLAREID. Pakkige ennast sisse!” kirjutas Trump.

„Triljonid dollarid” on ilmselt viide Pariisi kliimaleppele, millest USA juunis välja astus. Trumpi sõnul oli see kokkulepe halb USA majandusele. Et Süüria vahepeal kokkuleppega liitus, on USA nüüd ainus riik, mis ei ole selle kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist piirava kokkuleppega ühinenud.

Trump on varemgi põhjendanud kliimamuutuse mitteuskumist vastava hetke külma ilmaga. 2013. aastal nimetas ta kliimamuutust „kalliks pettuseks”.

2012. aastal kirjutas Trump Twitteris, et ülemaailmse soojenemise mõtlesid välja hiinlased hiinlaste jaoks, et muuta USA tootmine konkurentsivõimetuks.

Vaatamata Trumpi mittenõustumisele jõuti USA föderaalraportis novembris järeldusele, et kliimamuutuse domineeriv põhjus Maal on inimesed.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare