Trump tühistas mesilasi tapvate pestitsiide keelu kaitsealadel

 (26)
mesilane
mesilaneFoto: Ago Tammik

Ameerika Ühendriikide president Donald Trumpi administratsioon tühistas ekspresident Barack Obama ametiajast pärit looduskaitseregulatsiooni, mis keelas looduskaitsealadel kasutada taimekaitsevahendina neonikotinodi ehk närvimürki, millel on seos mesilaste populatsiooni vähenemisega.

Trumpi otsus nullida pikaaegne protsess, mis viis 2014. aastal taimekaitsemürgi keelustamiseni, ärritas keskkonnaaktiviste, kelle sõnul tähendab neonikotinodi taas kasutusele võtmine uut mesilaste hukkumise lainet, vahendab uudistekanal BBC.

Administratsiooni eestkõneleja, kalandus- ja loodusameti asejuht Greg Sheehan ütles ajakirjanikele, et täielik keeld neonikotinoididele ja geneetiliselt muundatud põllukultuuride aretamisele USA riiklikel loodusekaitsealadel saab peatselt lõpu.

Tema sõnul hakatakse edaspidi nende kasutamise lubamist arutama kaasuspõhiselt, sest, nagu ta märkis, „geneetiliselt muudatud organismidel on võimekus maksimaliseerida tootmist“ ja neonikotinoididel suutlikkus „aidata kaasa vajalike põllumajanduslike praktikate jätkumisele“.