Trump tahab ehitada Mehhiko piirile ligi kümne meetri kõrguse müüri

 (75)

piirimüür
Foto: DAVID MCNEW, AFP

Ameerika Ühendriikide riigipea Donald Trumpi administratsioon tahab ehitada piirile Mehhikoga üle üheksa meetri kõrguse müüri, mille põhjakülg näeks meeldiv välja ja millest oleks raske läbi tungida ja võimatu üle ronida, selgub valitsuse koduleheküljel olevatest dokumentidest.

Müüri ehitamise eest vastutab sisejulgeolekuministeeriumi alla kuuluv tolli- ja piirivalveamet, mis hakkab müüri valmimisel seda ka patrullima ja hooldama, vahendab uudisteagentuur AP.

Administratsiooni nõudmiste kohaselt peaks müür olema korralikust betoonist, ulatuma pea kahe meetri sügavusele maa alla ja olema piisavalt tugev, et selle lõhkumine kaasaegsete töövahenditega kestaks vähemalt tunni. Müüri ületamine redelite või kaasaegsete ronimisvahenditega peaks aga olema võimatu.

Ühtlasi nõuab administratsioon töövõtjalt, et rohkem kui üheksa meetri kõrgune müür oleks Ameerika Ühendriikide poolelt vaadatuna esteetiliselt meeldiv ja sulanduks keskkonda.

Tolli- ja piirivalveamet ootab ettevõtjatelt pakkumisi 29. märtsini.

Ühtlasi palub valitsus kandideerijatel esitada üheksa meetri kõrgune näidismüür.

Trump lubas valimiskampaania ajal ehitada piirile „suure ilusa müüri“ ja panna selle eest otseselt või kaudselt maksma Mehhiko. Riigipea sõnul on müüri vaja, et peatada illegaalne immigratsioon lõunariikidest.

Müüri ehitamine läheb erinevatel hinnangutel maksma 12-20 miljardit dollarit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare