Trump: EL teeb meile äritegemise võimatuks, aga tahab, et me neid NATO-s kaitseksime ja selle kinni maksaksime

 (24)
Trump: EL teeb meile äritegemise võimatuks, aga tahab, et me neid NATO-s kaitseksime ja selle kinni maksaksime
Foto: Francois Lenoir, REUTERS

USA president Donald Trump võttis NATO tippkohtumise eel taas teravalt sõna eurooplaste aadressil, süüdistades neid rahaliste kohustuste täitmata jätmises NATO-s ja USA-l Euroopas äritegemise võimatuks muutmises.

„Paljudel riikidel NATO-s, mille kaitsmist meilt oodatakse, ei jää puudu mitte ainult praeguse kaheprotsendise kohustuse täitmisest (mis on madal), vaid nad on ka palju aastaid olnud hoolimatud maksetel, mida pole tehtud. Kas nad maksavad USA-le tagasi?” küsis Trump esimeses säutsus.

Euroopa Liit muudab meie farmeritele ja töölistele ja ettevõtetele Euroopas äritegemise võimatuks (USA-l on 151 miljardi dollarine kaubanduspuudujääk) ja siis tahavad nad, et me neid rõõmsalt NATO kaudu kaitseksime ja kenasti selle eest maksaksime. See lihtsalt ei tööta!” teatas Trump.

Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk oli varem omalt poolt Twitteris Trumpi poole pöördunud.

Seotud lood:

„Hea @realDonaldTrump. USA-l ei ole ega tule paremat liitlast kui EL. Me kulutame kaitsele palju rohkem kui Venemaa ja sama palju kui Hiina. Ma loodan, et te ei kahtle, et see on investeering meie julgeolekusse, mida ei saa kindlalt öelda Vene ja Hiina kulutuste kohta :-),” kirjutas Tusk.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare