Trump: ehk polnud Põhja-Korea tule ja raevuga ähvardamine piisavalt karm

 (54)

Donald Trump
Donald TrumpFoto: BRENDAN MCDERMID, REUTERS

USA president Donald Trump ütles täna, et tema varasem lubadus reageerida Põhja-Korea ähvardustele sellise "tule ja raevuga, mida maailm pole varem näinud", ei olnud ehk piisavalt karm.

Trump jätkas, et Põhja-Korea peaks end kokku võtma või neid ootab jama, millises on varem olnud vaid üksikud riigid, teatas Associated Press.

"Inimesed, kes leidsid, et ehk oli see avaldus liiga karm – võib-olla ei olnud see piisavalt karm," ütles Trump Põhja-Koread ähvardades.

"On aeg, et keegi seisaks selle riigi ja teiste riikide elanike eest," jätkas Trump. "Meie sõjavägi toetab meid 100%."

Trumpi esialgsele ähvardusele järgnes vaid mõni tund hiljem Põhja-Korea teada, et nad kaaluvad raketirünnakut Vaikses ookeanis asuvale USA Guami piirkonnale.

"Kui Põhja-Korea isegi mõtleb rünnakule, võivad nad olla väga närvis," ütles Trump. "Nendega juhtub asju, mida nad eales võimalikuks ei pidanud," ütles Trump.

Eile kinnitas Põhja-Korea, et kaalub rakettide tulistamist vetes Guami lähedal, kus elab 7000 USA sõjaväelast ja 160 000 tsiviilisikut.

Põhja-Korea eksperdid kellega Business Insider ühendust võttis peavad vähetõenäoliseks, et Põhja-Korea rünnakud ette võtaks, kuid USA on juba usaldusväärsusele löögi saanud, kuna Kim Jong Un vastas tahtlikult Trumpile USA ähvardamisega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare