Trump ähvardas lõpetada palestiinlaste rahalise abistamise

 (22)
Trump ähvardas lõpetada palestiinlaste rahalise abistamise
Foto: Kevin Lamarque, Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump rääkis eile Twitteris võimalusest lõpetada palestiinlaste rahaline abistamine, kui palestiinlaste juhid ei nõustu taasalustama rahuläbirääkimisi Iisraeliga, vahendab CNN.

„Me maksame palestiinlastele SADU MILJONEID DOLLAREID aastas ega saa tunnustust ega austust. Nad ei taha isegi läbi rääkida juba ammu hilinenud rahulepingu üle Iisraeliga. Me oleme võtnud Jeruusalemma, läbirääkimiste kõige raskema osa, laualt ära, aga Iisrael oleks pidanud selle eest maksma rohkem. Aga et palestiinlased ei taha enam rahust rääkida, miks peaksime meie tegema neid massiivseid tulevasi makseid nendele?” kirjutas Trump Twitteris.

Trump tegi oma avalduse Twitteris ligi kuu pärast seda, kui temast sai esimene USA president, kes on tunnustanud Jeruusalemma Iisraeli pealinnana, mis tõi palestiinlased tänavatele meelt avaldama ja pani palestiinlaste juhid teatama, et USA ei saa enam rahuläbirääkimiste vahendaja olla.

USA rahvusvahelise arengu agentuuri (USAID) andmetel kulutas USA palestiinlaste territooriumidele 2016. aastal 616 miljonit dollarit, mis sisaldab humanitaarabi, erasektori laenumakseid ja infrastruktuuri arenguabi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare