Suurbritannia paigutab Eestisse 500 sõdurit

 (197)
David Cameron
David CameronFoto: Peter Byrne, AP

Täna algaval NATO tippkohtumisel Varssavis teatab Briti peaminister David Cameron, et just tema riik hakkab juhtima Eestisse saabuvat NATO pataljoni.

Briti allikad on täna hommikul Londonis meediale teatanud, kui palju sõdureid hakkab riik panustama Eestisse paigutatavasse NATO pataljoni. Uudisteagentuur Press Association teatab, et David Cameron lubab tänasel alliansi kohtumisel nende hulgaks 500.

Kuid see ei jää NATO pataljoni lõplikuks suuruseks. Oodatavalt kasvab selle mehitatus siiski lähemale tuhandele sõdurile, sest oma panuse lisavad ka teised riigid. Nagu Eesti Päevaleht täna kirjutas, peaksid brittide juhitud pataljonile omalt poolt juurde lisama Eestis veel loodetavasti Taani ja Prantsusmaa.

Briti allikad andsid enne NATO tippkohtumise algust mõista, et soovivad rõhutada Ühendkuningriigi jätkuvat rolli alliansi peamise alussambana.
„See on kohtumine, kus Suurbritannia näitab end NATO elutähtsa osana. Me ei paku üksnes jätkuvat toetust NATO-le, vaid oleme valmis seda tagama konkreetsete sõduritega,“ rääkis üks Briti ametnik.