Suri legendaarne Nõukogude karikaturist Jefimov

 (18)
Suri legendaarne Nõukogude karikaturist Jefimov
ITAR-TASS

Lugematute Nõukogude Liidu Adolf Hitleri-aegse Saksamaa ja Külma sõja-teemaliste poliitiliste karikatuuride autor, kunstnik ja publitsist Boriss Jefimov suri kõrges vanuses kolmapäeval oma Moskva kodus.

Boriss Jefimov sündis Fridljandi nime all 28. septembril 1900 Kiievis, kus ta alustas oma karikaturisti karjääri. 1920ndate algul kolis ta Moskvasse, sest tema Pravdas töötav vend pakkus talle lehes karikaturisti kohta, teatab sõltumatu raadiojaam Ehho Moskvõ.

Lisaks Pravdale ilmusid Jefimovi karikatuurid ka teistes suurtes Nõukogude väljaannetes nagu Izvestia, Literaturnaja Gazeta, Ogonjok ja Krokodil.

Teise maailmasõja ajal osales ta projektis „TASSi aknad“, alates 1966. aastast töötas ta ühenduses Agitplakat.

Kunstnikule annetati kolm korda Nõukogude Liidu preemia ja Lenini orden. Ta oli Kunstiakadeemia liige, kus juhtis pikka aega karikatuuri osakonda. Aastal 1967. valiti ta Aasta Kunstnikuks.

Stalinistliku režiimi poolt represseeritud Jefimov avaldas mitmeid kogumikalbumeid nagu „Vaenlase nägu“ (1931), „Fašistlikud intervendid Hispaanias“ (1938), „Mister dollar“ (1948) ja paljud teised.

Aastal 2007, oma 107. sünnipäeval määrati Jefimov Izvestija peakunstnikuks. Ta jätkas joonistamist ja tööd memuaaride kallal kuni oma surmani.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare