Stephen Hawking: inimkonna ellujäämine sõltub kosmose koloniseerimisest

 (264)
Stephen Hawking: inimkonna ellujäämine sõltub kosmose koloniseerimisest
AP/Scanpix

Tuntud astrofüüsik Stephen Hawking väidab, et kosmose koloniseerimine on inimkonna säilimise seisukohalt elutähtis ning ennustab, et maailma elanikel on väga raske vältida katastroofi järgmise saja aasta jooksul.

„Me alustame oma ajaloo üha ohtlikumaks muutuvat perioodi,“ ütles Hawking, kes põeb Lou Gehrigi tõbe, mistõttu on ta pea täielikult halvatud ega suuda ilma kõnesüntesaatorite rääkida, kirjutab Winnipeg Free Press.

„Meie elanikkond ja planeet Maa mittetaastuvate ressursside kasutamine kasvavad eksponentsiaalselt koos meie tehnilise võimega muuta keskkonda paremuse või halvemuse poole. Aga meie geneetiline kood kannab endiselt isekaid ja agressiivseid instinkte, mis olid minevikus ellujäämisel eeliseks. On piisavalt raske vältida katastroofi järgmise saja aasta jooksul, rääkimata järgmisest tuhandest või miljonist. Meie ainuke võimalus pikaajaliseks ellujäämiseks ei ole mitte jääda Maale ringi hiilima, vaid levida kosmosesse,“ ütles Hawking.

Seetõttu eelistab Hawking mehitatud kosmoselende ning julgustab edasi uurima, kuidas kosmose koloniseerimine võimalikuks muuta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare