Soul: Põhja-Korea segab tsiviillennukite GPS-i süsteeme

 (5)
                     
www.DELFI.ee
Soul: Põhja-Korea segab tsiviillennukite GPS-i süsteeme
Reuters/Scanpix

Elektroonilised segavad signaalid Põhja-Koreast mõjutavad paljusid Lõuna-Koreasse suunduvaid ja sealt lahkuvaid tsiviillende, kuid ei ole siiski lennukitele ohtlikud, teatas Souli ametnik kolmapäeval.

„Me oleme kindlaks teinud, et GPS-i (ülemaailmne positsioneerimissüsteem) segavad signaalid on pärit põhjast,“ ütles Lõuna-Korea riikliku kommunikatsioonikomisjoni asedirektor Lee Kyung-woo AFP-le.

Lõuna-Korea transpordiministeerium kinnitas segamist, kuid ei teatanud, kes on vastutav.

Soul on Põhja-Koread ka varem GPS-i süsteemide segamises süüdistanud, kuid laiaulatuslikku mõju tsiviillendudele pole varem olnud.

Ministeeriumi avalduses on öeldud, et alates eelmisest laupäevast on segamine puudutanud 241 Lõuna-Korea lennufirma ja 11 üheksa muu lennufirma lendu. Soul andis siis pilootidele ja lennufirmadele hoiatuse.

Ministeeriumi esindaja Kim Choon-ohi sõnul on GPS-i segamist märgata Incheoni lennuvälja ümbruses. Tegemist on Souli peamise rahvusvahelise lennujaamaga.

„Võimud uurivad selle päritolu,“ ütles Kim. „Vaatamata GPS-i segamisele, tõsist ohtu lennuohutusele ei ole, sest lennukid kasutavad teisi navigatsioonivahendeid.“

Kimi sõnul oli eelmisel aastal lühiajalisi häireid tsiviillendude GPS-i süsteemides, kuid sellised laialt levinud häired on ebatavalised.

Põhja-Korea on viimastel nädalatel korduvalt ähvardanud lõunanaabrit rünnata.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Registreeritud (0) Anonüümne (5)
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Kasulik