Soul: Põhja-Korea segab tsiviillennukite GPS-i süsteeme

 (5)
                     
www.DELFI.ee
Soul: Põhja-Korea segab tsiviillennukite GPS-i süsteeme
Reuters/Scanpix

Elektroonilised segavad signaalid Põhja-Koreast mõjutavad paljusid Lõuna-Koreasse suunduvaid ja sealt lahkuvaid tsiviillende, kuid ei ole siiski lennukitele ohtlikud, teatas Souli ametnik kolmapäeval.

„Me oleme kindlaks teinud, et GPS-i (ülemaailmne positsioneerimissüsteem) segavad signaalid on pärit põhjast,“ ütles Lõuna-Korea riikliku kommunikatsioonikomisjoni asedirektor Lee Kyung-woo AFP-le.

Lõuna-Korea transpordiministeerium kinnitas segamist, kuid ei teatanud, kes on vastutav.

Soul on Põhja-Koread ka varem GPS-i süsteemide segamises süüdistanud, kuid laiaulatuslikku mõju tsiviillendudele pole varem olnud.

Ministeeriumi avalduses on öeldud, et alates eelmisest laupäevast on segamine puudutanud 241 Lõuna-Korea lennufirma ja 11 üheksa muu lennufirma lendu. Soul andis siis pilootidele ja lennufirmadele hoiatuse.

Ministeeriumi esindaja Kim Choon-ohi sõnul on GPS-i segamist märgata Incheoni lennuvälja ümbruses. Tegemist on Souli peamise rahvusvahelise lennujaamaga.

„Võimud uurivad selle päritolu,“ ütles Kim. „Vaatamata GPS-i segamisele, tõsist ohtu lennuohutusele ei ole, sest lennukid kasutavad teisi navigatsioonivahendeid.“

Kimi sõnul oli eelmisel aastal lühiajalisi häireid tsiviillendude GPS-i süsteemides, kuid sellised laialt levinud häired on ebatavalised.

Põhja-Korea on viimastel nädalatel korduvalt ähvardanud lõunanaabrit rünnata.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Kasulik