Soomes Turus 10 inimest pussitanud mees pidas end Islamiriigi sõduriks ja valmistus surema

 (64)
Soomes Turus 10 inimest pussitanud mees pidas end Islamiriigi sõduriks ja valmistus surema
Foto: HANDOUT, Reuters/Scanpix

Soomes Turus mitmeid inimesi pussitanud mees alustas enese sõnul terroriorganisatsiooni Islamiriik materjalidega tutvumist kuu enne augustis aset leidnud veretööd, teatas Soome keskkriminaalpolitsei.

Politsei on juhtumi eeluurimise lõpule viinud, vahendab Helsingin Sanomat.

Eeluurimise käigus selgus, et mees radikaliseerus üksi. Rünnaku põhjus oli seotud Süüria konfliktiga, teatas uurimist juhtinud Olli Töyräs.

Kahtlusaluse telefonist leiti fotosid ja videoid Islamiriigi kohta. Huvist Islamiriigi ja vägivalla vastu rääkis ka tema brauseri ajalugu.

Ka mehe lähiringkonna sõnul näitas ta märke radikaliseerumisest. Üheks põhjuseks väidab mees lääneliitlaste õhurünnakuid Raqqas.

Töyräs ütles, et eitav vastus varjupaigataotlusele ei olnud tema arvates rünnaku põhjus.

Mehe juurest leiti manifest, mille sisust rääkis Soome keskkriminaalpolitsei täna esimest korda. Selles mainitakse korduvalt ebaõiglust islami suhtes.

Nüüd 23-aastane marokolane Abderrahman Bouanane pussitas Turu kesklinnas eelmise aasta 18. augustil kümmet inimest. Kaks neist suri.

Politsei vahistas Bouanane’i kohapeal.

Bouanane on pussitamise üles tunnistanud, kuid eitab terroristlikku motiivi. Talle on tehtud psühhiaatriline ekspertiis, mille tulemusi aga enne kohtuprotsessi ei avaldata.

Politsei teatel ei paista teo taga olevat mingit suuremat rühmitust.

Bouanane tuli Soome võltsitud isikuandmetega 2016. aasta hiliskevadel. Ta taotles varjupaika, kuid sai 2016. aasta lõpus eitava vastuse.

Enne Soomet oli marokolane viibinud ka Saksamaal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare