Soome mees võttis kätte ja sõudis pärast 24-tunnist vahetust üksi üle lahe Tallinna

 (58)
Soome mees võttis kätte ja sõudis pärast 24-tunnist vahetust üksi üle lahe Tallinna
Jari SaarioFoto: Facebook

Helsingi päästeteenistuses töötav Jari Saario otsustas pühapäeval 24-tunnise vahetuse lõpus ühtäkki, et teeb teoks ammuse plaani üle lahe Tallinnasse sõuda.

Esialgu oli Saario plaaninud minna koju pere juurde, kuid muutis tüüneid ilmastikuolusid nähes meelt ja otsustas, et sõudepaadiga üle lahe sõudmine on piisavalt ohutu. Haruldase vägitüki võttis Saario ette ilma päästevestita, toiduainetest kaasas vaid kolm liitrit vett, poolteist liitrit kaerapiima, kaks banaani ja pool pakki Ikea küpsiseid. Helsingist lõunanaabrite juurde sõudmine võttis aega umbes 12 ja pool tundi. Viimaks jõudis Saario Rohuneemele ja sõudis sealt edasi Piritale, kus reis lõppes.

Sõudmise ajal aitas teda turgutada Spotify kaudu alla laetud Soome laulja Jenny Vartiaise muusika. "Et kui mind tabab alajahtumine, siis saan vähemalt muusikat kuulata," ütles Saario ajalehele Helsingin Sanomat.

Otseteed tulles oleks tulnud sõuda vaid 82 kilomeetrit, ent Saario hinnangul läbis ta kursimuutuste tõttu üle 100 kilomeetri. „Kaksteist ja pool tundi ühe koha peal istumist,” konstateeris mees. „Olin veidi väsinud ja tajusin, et jalad olid valusad.”