Skandaalne eurovolinik Oettinger lendas Kremli-lähedase lobisti eralennukis Orbániga kohtuma

 (4)
Skandaalne eurovolinik Oettinger lendas Kremli-lähedase lobisti eralennukis Orbániga kohtuma
Günther OettingerFoto: Igor Russak, Sputnik

Kaks nädalat pärast „pilusilmade“ afääri peab Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Günther Oettinger end taas süüdistuste eest kaitsma. Nagu tema pressiesindaja teisipäeva õhtul kinnitas, lendas poliitik mais Kremli-sõbralikkuse poolest tuntud endise Daimleri juhi Klaus Mangoldi eralennukis kohtuma Ungari euroskeptilise peaministri Viktor Orbániga.

Väited, et Oettinger rikkus sellega Euroopa Komisjoni eetikareegleid, lükkas pressiesindaja tagasi. Euroopa Komisjoni eetikareeglite järgi on keelatud enam kui 150 eurot maksvate kingituste vastuvõtmine – lend pidi sellest kindlasti kallim olema. Lisaks sellele tuleb avalikustada kohtumised lobistidega, vahendab Der Spiegel.

Süüdistuse aluseks on artikkel Brüsseli uudisteportaalis EUobserver, mis toetub Oettingeri kirjalikele vastustele Euroopa Parlamendi roheliste järelepärimisele. Ka selles vastuses kinnitas Oettinger koos Mangoldiga lendamist. Artiklis nimetatakse Mangoldi Venemaa aukonsuliks Baden-Württembergi liidumaal ja lobistiks.

Seotud lood:

Oettingeri pressiesindaja selgitas, et Ungari valitsus kutsus digivoliniku 19. mail toimunud tulevikuautole pühendatud konverentsile. Selle eelõhtul pidi ta Orbániga kohtuma. Liinilennuga ei oleks ta aga väidetavalt õigeks ajaks tööõhtusöögile Orbániga jõudnud.

„Seetõttu tegi Ungari valitsus ettepaneku, et Günther Oettinger lendaks kaasa samuti Budapesti reisinud Klaus Mangoldi lennukis,“ teatas pressiesindaja. „See oli ainus võimalik viis õigeaegselt kohtumisele tulla. Ungari võimud maksid ka majutuse eest Budapestis.“ Kes lõpuks lennu eest maksis, Mangold või Ungari, jääb lahtiseks.

Twitteris teatas Oettinger, et süüdistused on alusetud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare