Saudi Araabia islamivaimulik: autojuhtimine kahjustab naiste munasarju

 (19)

Saudi Araabia islamivaimulik: autojuhtimine kahjustab naiste munasarju
Foto: HO, AP

Autot juhtivad naised riskivad oma munasarjade kahjustamise ja kliiniliste probleemidega laste saamisega, teatas konservatiivne Saudi Araabia islamivaimulik šeik Saleh al-Lohaidan vastuseks aktivistidele, kes naistele autojuhtimisõigust nõuavad.

Naisi kutsutakse üles keelule mitte alluma ja sõitma 26. oktoobril. Twitteris alustatud kampaania käigus on kogutud üle 11 000 allkirja, vahendab BBC News.

Kuigi autojuhtimiskeeld ei ole ametlik, teeb politsei selle rikkumise eest trahvi või isegi vahistab. Juhiloa omandamine on lubatud ainult meestele.

„Kui naine juhib autot mitte puhtalt hädavajadusest, võib sellel olla negatiivne füsioloogiline mõju, sest funktsionaalsed ja füsioloogilised meditsiinilised uuringud näitavad, et see mõjutab automaatselt munasarju ja surub vaagnat ülespoole,“ ütles šeik Lohaidan uudisteportaalile Sabq.org. „Seetõttu leiame me, et neil, kes juhivad regulaarselt autot, on erineva astmega kliiniliste probleemidega lapsed.“

Šeik Lohaidan on üleüldse naistele suuremate õiguste andmise vastu.

Naistele autojuhtimisõiguse andmise vastased väidavad, et see on vastuolus Saudi Araabia traditsiooniliste käitumisnormidega.

Keelu kaotamise pooldajad viitavad aga näiteks sellele, et naised peavad palkama meessoost autojuhi, kes ei ole perekonnaliige.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare