Saksamaal vahistati arvatava paremäärmusliku terrorivandenõuga seoses teine sõjaväelane

 (21)
Saksamaal vahistati arvatava paremäärmusliku terrorivandenõuga seoses teine sõjaväelane
Foto: HANNIBAL HANSCHKE, REUTERS

Prokuratuur vahistas Saksamaal veel ühe sõjaväelase seoses väidetava vandenõuga paremäärmuslike terroriaktide läbiviimiseks, teatas Der Spiegel teisipäeval.

27-aastane Maximilian T. vahistati teisipäeva hommikul Baden-Württembergi liidumaal Kehlis, teatas Der Spiegel The Locali vahendusel.

Uurijad kahtlustavad, et Maximilian T. oli seotud aprillis vahistatud Bundeswehri sõjaväelase Franco A. arvatava terrorivandenõuga.

Koos Franco A. ja aprillis Offenbachis vahistatud tudengiga kahtlustatakse Maximilian T.-d rünnakute planeerimises poliitikute ja avaliku elu tegelaste vastu, kes on olnud seotud nende arvates eksliku pagulaspoliitikaga.

Käsikirjalises potentsiaalsete sihtmärkide loetelus olid näiteks Saksamaa endise liidupresidendi Joachim Gaucki ja justiitsminister Heiko Maasi nimed. Uurijad on nüüd peaaegu kindlad, et nimekirja koostas Maximilian T.

Seotud lood:

Der Spiegeli teatel on Maximilian T. ja Franco A. head sõbrad, kes mõlemad teenisid 291. kergjalaväepataljonis.

Leitud on ka tõendeid internetivestlustest, mille järgi oli Maximilian T. seotud Franco A. lähiringkonnaga. Vestlustes jagati paremäärmuslikke fotosid ja kõnesid.

„Nad olid valmis oma asja eest tapma või vähemalt seda nad väitsid,“ ütles üks uurijatest Der Spiegelile.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare