Saksamaa ja Prantsusmaa asusid tülis Türgiga Hollandi selja taha

 (30)

Saksamaa ja Prantsusmaa asusid tülis Türgiga Hollandi selja taha
Angela Merkel ja Jean-Marc AyraultFoto: Stéphane de Sakutin, Emmanuel Dunand, AFP

Saksamaa ja Prantsusmaa asusid diplomaatilises tülis Türgiga Hollandi selja taha ning peavad Türgi Hollandi-vastaseid süüdistusi vastuvõetamatuteks.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel seisab tülis Türgiga täielikult Hollandi selja taga, teatas ta enne Washingtoni lendamist. Merkeli sõnul on Hollandil tema täielik toetus ja solidaarsus, vahendab De Volkskrant.

Merkel kritiseeris eriti Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani avaldusi, milles nimetati Hollandi valitsuse liikmeid natsijäänukiteks. Võrdlused natsidega on täielikult kohatud, rõhutas Merkel.

Varem esines sarnase avaldusega juba Saksamaa liiduvalitsuse pressiesindaja Steffen Seibert. „Peab olema selge, et Hollandil on meie solidaarsus, mis puutub pöörastesse avaldustesse Türgist Hollandi valitsuse ja Hollandi rahva vastu,“ ütles Seibert.

Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault peab Türgi avaldusi, milles süüdistatakse Hollandit natsismis ja fašismis, vastuvõetamatuteks. Ayrault’ sõnul peab Türgi kinni pidama Euroopa inimõiguste konventsioonist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare