Rootsis on reageeritud vihaselt sisserändevastase erakonna kerjamisvastastele reklaamidele

 (40)
Rootsis on reageeritud vihaselt sisserändevastase erakonna kerjamisvastastele reklaamidele
Foto: TT NEWS AGENCY, REUTERS

Rootsis on vihaselt reageeritud kerjamisvastastele reklaamidele, mille on Stockholmi metroo seintele üles pannud immigratsioonivastane erakond Rootsi Demokraadid.

Reklaamplakatitel vabandatakse Stockholmi külastavate turistide ees segaduse pärast, vahendab BBC News ajalehte Aftonbladet.

Üks reklaam Östermalmstorgi metroojaama eskalaatorite kohal ütleb, et Rootsis on tõsine probleem sunniviisilise kerjamisega.

Stockholmi ühistranspordiettevõte teatas, et on saanud pärast reklaamide ülespanemist esmaspäeval sadu kaebusi. Inimesed on mõned plakatid seintelt ise maha tõmmanud.

Pahameelt on avaldatud ka Facebookis. Ühe reklaamidevastase protesti organiseerija sõnul on Rootsi Demokraatide vaated kõigile hästi teada, kuid inimesed on pahased, et linna ühistranspordiettevõte need heaks kiitis.

„Me oleme šokeeritud, et meie metrooettevõte lubab sedatüüpi rassistlikke seisukohti ühe ühiskonnagrupi kohta,“ ütles raadio saatejuht Amie Bramme Sey.

Rootsi televisiooni SVT uuringu järgi kerjab Rootsis umbes 4000 Euroopa Liidust pärit sisserändajat. Umbes pooled rootslased on kerjamise keelamise poolt, kuid peaminister Stefan Löfven on selle välistanud.

Foto: TT NEWS AGENCY, REUTERS
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare