Rootsi riknenud konservliha saadeti näljahädas Põhja-Koreasse

 (50)

Rootsi riknenud konservliha saadeti näljahädas Põhja-Koreasse
RIANovosti

Rootsi kriisivarudest pärit vana konservliha on sattunud näljahädas Põhja-Koreasse, kirjutab Svenska Dagbladet. Vanad konservid jäid üle, kui Rootsi otsustas 1997. aastal kriisivarudest loobuda.

Sel nädalal selgus, et sedasama vana konservlihapartiid oli uue säilivusajaga etikettidega müüdud Rootsi poodides, vahendab Helsingin Sanomat.

Konservid valmistas Kristianstadi ettevõte Scan Syd riigi tellimusel 1992. aastal. Enam kui tuhandetonnine partii oli mõeldud rahavusvahelise kriisi puhuks hädavaruks. Kui külm sõda lõppes, otsustas Rootsi konservivarudest loobuda.

Suur osa halvaks läinud konservidest liikus Rootsi hulgimüügifirma kaudu erinevatele vahendajatele. Näiteks 80 000 soolalihakonservi sattus Austria firma kaudu näljahädas Põhja-Koreasse.

Suur hulk riknenud liha jõudis ka Venemaale ja Ukrainasse. Ligi kilogrammi kaaluvad konservid olid valmistatud aastatel 1980-1993.

Rootsi põllumajandusamet oli lepingusse sisse kirjutanud, et ostja on teadlik, et toote kvaliteet on langenud pika säilitamisaja tõttu. Lepingu järgi võis konserve toiduainena müüa vaid väljapoole Euroopa Liitu, Euroopa Liidus vaid loomasöödaks.

Sellest hoolimata sattus konserve müügile ka Rootsis ja Poolas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare