Rõivasega kohtuvalt Merkelilt nõutakse koalitsiooni sees viivitamatut kursimuutust pagulaspoliitikas

 (51)

Rõivasega kohtuvalt Merkelilt nõutakse koalitsiooni sees viivitamatut kursimuutust pagulaspoliitikas
Foto: Markus Schreiber, AP

Enne Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli (kristlik-demokraatlik liit, CDU) külaskäiku Baieri sõsarpartei kristlik-sotsiaalse liidu (CSU) juurde Wildbad Kreuthi nõudis CSU peasekretär Andreas Scheuer „kiireimat“ kursimuutust Saksamaa pagulaspoliitikas.

„CSU jaoks on seisukoht selge: meil ei ole enam aega,“ ütles Scheuer Saksa uudisteagentuurile DPA. Scheueri sõnul on CSU skeptiline kiire üleeuroopalise ja rahvusvahelise lahenduse leidmise suhtes, vahendab Focus Online.

Küsimusele, mida CSU teeb, kui Merkel järele ei anna, vastas Scheuer: „Me oleme huvitatud lahendusest, CDU ja CSU koos liidukantsleriga, aga esiplaanil on lahendus.“ Sama on varem öelnud ka CSU esimees ja Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer.

Seehofer ja CSU nõuavad põgenike vastuvõtmisele ülempiiri, Merkel on selle vastu. Merkel peab õhtul CSU Baieri liidumaa parlamendi fraktsioonile aru andma. Kaks nädalat tagasi andis ta samas kohas aru CSU Bundestagi-fraktsioonile.

Baieri rahandusminister Markus Söder (CSU) ütles ajalehele Passauer Neue Presse, et loodab, et kantsler saab aru, kuidas olukord Saksamaal on muutunud. „Paljud inimesed tahavad tere-tulemast-kultuuri asemel mõistusekultuuri,“ ütles Söder. „Sisejulgeolek ei kannata mingit hilinemist.“

Seehofer nõudis Merkelilt kursimuutust mõne nädala jooksul. „Ma arvan, et see on mõistlik tähtaeg,“ ütles Seehofer teisipäeval. Seehofer andis siiski mõista, et ei oota Merkelilt kursimuutust juba kolmapäeval Wildbad Kreuthis.

Seotud lood:

Scheuer toonitas, et põgenike sissevoolule ülempiiri panemisest ei saa kuidagi mööda minna. „Ilma piiranguta ei tule midagi välja julgeolekust, ilma piiranguta ei tule midagi välja integratsioonist ja ilma piiranguta ei tule midagi välja ka selle põgenike temaatika megaväljakutse finantseerimisest,“ ütles CSU peasekretär.

Kirjas Merkelile nõuab üle 30 liidumaa parlamendi liikme CSU-st pagulaspoliitikas kursimuutust ning sisserändele ülempiiri kehtestamist. „Rohkem kui 200 000 sisserändajaga aastas, kas need on siis kodusõja eest põgenejad või varjupaigataotlejad, ei saa Saksamaa hakkama,“ öeldakse kirjas, mis antakse Merkelile üle kolmapäeva õhtul.

Kolmapäeva õhtul kohtub Merkeliga ka Eesti peaminister Taavi Rõivas. Samuti esineb Rõivas CSU liikmete ees kõnega.

Loe veel

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare