Putinit esindavad teledebattidel lojaalsed eksperdid ja rahvarinde aktivistid

 (13)
Putinit esindavad teledebattidel lojaalsed eksperdid ja rahvarinde aktivistid
AFP/Scanpix

Venemaa presidendivalimiste teledebattidel esindavad võimuerakonna Ühtne Venemaa kandidaati Vladimir Putinit võimule lojaalsed eksperdid ja rahvarinde aktivistid. Ajaleht Vedomosti kirjutab, et peaministri nimel esinevad tema valimisstaabi juht Stanislav Govoruhhin, endised duumasaadikud Sergei Markov ja Vladimir Medinski ning ühiskondliku koja liige Anatoli Kutšerena.

Esinejate täielikku nimekirja pole kindlaks määratud. Presidendikandidaati võivad televäitlustel asendada ükskõik millised talle usaldusväärsed isikud. Putinile usaldusväärsete isikute nimekiri registreeritakse keskvalimiskomisjonis 6. veebruaril. Ühtse Venemaa kandidaat ise keeldus debattidel osalemast, vahendab Lenta.ru.

Parlamendierakondade juhid Gennadi Zjuganov, Vladimir Žirinovski ja Sergei Mironov kavatsevad debattidel osaleda isiklikult. Ennast ise üles seadnud miljardär Mihhail Prohhorov on valmis väitlema ainult teiste kandidaatidega, mitte nende esindajatega.

Seotud lood:

Esimene väitlus toimub juba esmaspäeval, 6. veebruaril. Pervõi Kanali eetris lähevad siis vastamisi Zjuganov ja Prohhorov. Teisipäeval väitlevad Putini esindaja ja Žirinovski ning 14. veebruaril Putini esindaja ja keegi Prohhorovile usaldusväärne isik.

15. veebruaril väitleb peaministri esindaja TV Tsentris Mironoviga. Telekanalis Rossija 1 jätkuvad debatid 27. veebruaril, kui toimub duell Putini usaldusisiku ja Zjuganovi vahel. Teemad määravad kindlaks debattides osalejad.