Putin: Venemaa eesmärk ei ole EL-i lõhestamine

 (81)
Putin: Venemaa eesmärk ei ole EL-i lõhestamine
Sebastian Kurz ja Vladimir PutinFoto: GRIGORY DUKOR, REUTERS

Venemaal ei ole mingit huvi Euroopa Liitu nõrgestada, ütles president Vladimir Putin enne visiiti Austriasse, mis on tema esimene visiit Euroopa Liidu liikmesriiki pärast ametisse tagasivalimist.

„Meie eesmärk ei ole EL-i lõhestamine,” ütles Putin Austria rahvusringhäälingule ORF antud intervjuus, vahendab Raadio Vaba Euroopa.

„Mida rohkem probleeme on EL-is, seda suuremad on meie riskid ja määramatused,” ütles Putin, lisades, et EL on Venemaa suurim kaubanduspartner.

Putin eitas erimeelsuste külvamist lähedaste sidemete hoidmisega Euroopa populistlike liikumistega nagu Austria paremäärmuslik Vabaduspartei (FPÖ), mis kuulub valitsuskoalitsiooni.

„Vastupidi, me peame laiendama oma koostööd EL-iga,” ütles Putin ORF-ile.

Austria liidukantsleri Sebastian Kurzi valitsus on pälvinud rahvusvahelist kriitikat, sest ei ühinenud karmi rahvusvahelise reageeringuga närvimürgirünnakule endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre vastu märtsis Inglismaal. Suurbritannia süüdistab rünnakus Venemaad.

Kurzi valitsus on õigustanud seda sellega, et Austria on „sillaehitaja ida ja lääne vahel” ning tahab Moskvaga „kanalid lahti hoida”.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare