Putin: Peterburis pandi toime terroriakt, ohu korral elule likvideerida bandiidid kohapeal

 (167)
Putin: Peterburis pandi toime terroriakt, ohu korral elule likvideerida bandiidid kohapeal
Peterburi pood pärast plahvatustFoto: HANDOUT, Reuters/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Peterburis pandi eile toime terroriakt ning ta andis õiguskaitseorganitele käsu ohu korral elule tegutseda otsustavalt ja vange mitte võtta.

„Te teate, et eile pandi Peterburis toime terroriakt. Alles äsja hoidis FSB ära veel ühe terroriakti katse. Aga mis oleks olnud, kui need tuhanded (terroristid), kellest ma praegu rääkisin, sajad naaseksid meie juurde, naaseksid väljaõppinuna, relvastatuna, hästi ettevalmistatuna,” lausus Putin täna Süüria operatsioonis osalenud Vene sõjaväelaste autasustamistseremoonial, vahendab Interfax.

„Muide, eile andsin ma Föderaalse Julgeolekuteenistuse direktorile korralduse töö juures nende bandiitidega, vahistamise juures tegutseda loomulikult seaduse raames, ainult seaduse. Aga ohu korral meie töötajate, meie ohvitseride elule ja tervisele tegutseda otsustavalt, vangi mitte kedagi võtta, likvideerida bandiidid kohapeal,” ütles Putin.

Eile plahvatas Peterburi kaubanduskeskuses Perekrestok omavalmistatud lõhkeseadeldis, mille tagajärjel sai vigastada kümmekond inimest.

Uurijad kvalifitseerisid juhtunu terroriaktiks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare