President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale

 (37)
President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale
President Kersti Kaljulaid.Foto: Hendrik Osula

President Kersti Kaljulaid sõitis hommikul töövisiidile Saksamaale, et võtta Eesti riigi nimel Münsteris vastu Rahvusvaheline Vestfaali rahu auhind, mis antakse tänavu Balti riikidele.

Eesti, Läti ja Leedu saavad auhinna märkimisväärse panuse eest regiooni rahumeelsesse ja demokraatlikku arengusse. President Kaljulaid kohtub visiidi käigus ka Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga.

President Kaljulaid kohtub täna Põhja-Reini-Vestfaali liidumaa peaministri Armin Laschetiga, Põhja-Reini-Vestfaali Maapäeva presidendi André Kuperiga, Põhja-Reini-Vestfaali Euroopa, liidu- ja välisasjade ministri dr Stephan Holthoff-Pförtneriga, kõneleb äriseminaril Münsteris ning osaleb Vestfaali rahu auhinna auks korraldatud pidulikul õhtusöögil koos Saksamaa, Läti ja Leedu riigipeadega.

Homme kohtub president Saksamaa liidupresidendi Steinmeieriga ning osaleb pidulikul auhinnatseremoonial.

Homme pärastlõunal annab Eesti riigipea üle Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi audoktor Mario Ohovenile, kes on Saksamaa väikeste ja keskmiste firmade liidu (BVMW) ning Euroopa väikeettevõtete liidu (CEA-PME) president.

Vestfaali rahu preemiat antakse iga kahe aasta tagant alates 1998. aastast neile, kes on andnud panuse Euroopa ühtsuse hoidmisse.

Auhinna suurus on 100 000 eurot ja sel aastal jagatakse see summa kolme Balti riigi vahel võrdselt.

Varasemalt on Vestfaali rahu auhinna pälvinud näiteks Jordaania kuningas Abdullah II, Vaclav Havel, Kofi Annan ja Helmut Kohl.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare