Prantsuse välisminister: Kreeka olukord on erakordselt murettekitav

 (23)

Prantsuse välisminister: Kreeka olukord on erakordselt murettekitav
AFP/Scanpix

Prantsuse välisminister Alain Juppé ütles kolmapäeval, et olukord Kreekas on "erakordselt murettekitav" pärast valimisi, kus kaks suuremat erakonda Euroopa Liidu ja rahvusvahelise valuutafondi (IMF) nõutud kärbete tõttu toetust kaotasid.

"Olukord on erakordselt keeruline, erakordselt pingeline. Tulemused näitasid kahe valitsuspartei toetuse väga suurt langemist ja äärmuslaste toetuse kasvu, nii et see on väga murettekitav," ütles ta raadiojaamale Europe 1 BNS-i vahendusel.

Kreekat ootab poliitiline patiseis pärast pühapäevaseid valimisi, kus kaotasid võimu Euroopa Liidu-IMF-i abipakette toetanud parteid.

Konservatiivne Uus Demokraatia ei suutnud esmaspäeval valitsust moodustada, seega anti see ülesanne vasakradikaalsele Syrizale, mille juht Alexis Tsipras ütles teisipäeval, et valimised on Kreeka laenuleppe "selgelt kehtetuks tunnistanud".

"Püüdlikult saavutatud lepete kahtluse alla seadmine... võib tuua kaasa tormi, mida on raske kontrollida," ütles Juppé.

Juppél on kolmapäeval kavas viimane valitsusistung president Nicolas Sarkozyga, kes kaotas pühapäeval teises valimisvoorus sotsialistile François Hollande'ile.

Hollande on lubanud alustada uusi läbirääkimisi Euroopa Liidu fiskaalleppe üle, et panna lisaks kärbetele rõhku ka majanduskasvule, kuid Saksamaa on sellele vastu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare