Poolas püsib erakorraliste valimiste oht

 (2)

Poola vähemusvalitsus suutis kolmapäeval parlamendi alamkojas läbi suruda 2006. aasta eelarve, kuid pole selge, kas eelarve jõutakse enne kuu lõppu ülemkojas senatis vastu võtta. Sel juhul tulevad Poolas erakorralised valimised vähem kui pool aastat pärast üldvalimisi.

Vähemusvalitsus suutis oma tahtmise saada väiksemate opositsiooniparteide toel, arvamusküsitlused näitavad, et uute valimiste korral saaks kohti veelgi juurde valitsev Seaduse ja Õiguse partei, teatab ETV24.

Hirmus kaotada valimiste puhul veelgi oma esindatust andsid opositsioonisaadikud koos valitsusega eelarvele 269 poolt- ja 180 vastuhäält.

Juhul, kui ülemkoda ei suuda eelarvet enne kuu lõppu vastu võtta, võib president Lech Kaczynski parlamendi laiali saata ja uued valimised välja kuulutada. Samuti Seaduse ja Õiguse parteisse kuuluv Kaczynski on seda lubanud teha. Sel juhul toimuks Poolas valimised kas märtsi lõpus või aprilli alguses.

Seaduse ja Õiguse partei on ähvardanud esile kutsuda erakorralised valimised, kui tal ei õnnestu saada kas tsentristide või poliitilisi äärmusi esindavate parteide hääli ka muude seaduste vastuvõtmiseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare