Poola: Krimmis toimuv on "väga ohtlik mäng"

 (54)
Radoslaw Sikorski
Radoslaw SikorskiFoto: CHRISTOF STACHE, AFP

Ukraina Krimmi autonoomses vabariigis on toimumas "väga ohtlik mäng", mis võib viia piirkondliku konflikti lahvatamiseni, hoiatas Poola pärast seda, kui relvastatud venemeelsed isikud hõivasid neljapäeval Krimmi pealinnas Simferopolis parlamendi ja valitsuse hoone.

"Ma hoiatan neid, kes [hooned hõivasid] ja neid, kes sellele kaasa aitasid, et niimoodi algavad piirkondlikud konfliktid," ütles Poola välisminister Radosław Sikorski Varssavis ajakirjanikele, vahendab BNS.

"See on väga ohtlik mäng," lisas Sikorski, kes koos oma Saksa kolleegi Frank-Walter Steinmeieri ning Prantsuse välisministeeriumi Euroopa-osakonna juhataja Eric Furnieriga aitas möödunud  reedel Kiievis sõlmida Ukraina valitsuse ja opositsiooni kriisikokkuleppe.

Kolmapäeval ütles Poola välisminister, et Ukraina jagunemine venemeelseks ida- ja euroopameelseks lääneosaks oleks "katastroof, mida on võimalik küll ette kujutada, kuid mis oleks äärmiselt ebasoovitav".

Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov hoiatas Venemaad neljapäeval "sõjalise agressiooni" eest, samas kui Venemaa teatas, et on andnud oma Krimmis paiknevale Musta mere laevastikule korralduse pidada praeguses keerulises olukorras rangelt kinni Ukrainaga sõlmitud kokkulepetest ning baasidest mitte lahkuda.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare