Põhja-Korea: ÜRO sanktsioonide karmistamine tähendab sõjaakti

 (51)

Kim Jong Un
Kim Jong UnFoto: KNS, AFP

Põhja-Korea välisminister Ri Yong-ho ütles pühapäeval, et ÜRO sanktsioonide karmistamine on sõjaakt, mis tähendab täielikku majanduslikku embargot. Tema sõnul karistatakse riike, kes olid meetme poolt.

ÜRO Julgeolekunõukogu toetas reedel Põhja-Koreale uute veelgi karmimate sanktsioonide kehtestamist, mille alla loetakse naftatarnete piiramist ja Põhja-Korea tööjõu kodumaale tagasisaatmist. vahendab uudisteagentuur Reuters.

Ameeriklaste resolutsiooni, mille poolt oli ka Hiina, eesmärk on vähendada nafta eksporti Põhja-Koreasse 90% võrra, seades piiri: 500 000 barrelit aasta kohta.

Välisminister Ri avaldas uudisteagentuuri KCNA vahendusel arvamust, et ameeriklasi hirmutab Põhja-Korea tuumavõimekus, süvendades üha enam ja enam nende raevu, päädides seni kõige karmimate sanktsioonidega.

Uus sanktsioonide resolutsioon on samaväärne täieliku majandusliku embargo kehtestamisega,
ütles minister.

„Me määratleme seda sanktsioonide resolutsiooni kui meie maa suveräänsuse räiget rikkumist ja sõjaakti, mis ohustab rahu ja stabiilsust Korea poolsaarel,“ avaldas ta ametliku seisukoha.

Seotud lood:

Tema sõnul ei kavatse isolatsionistlik paariariik aga sanktsioonide pärast oma tuumakavatsustest loobuda.

Loe veel

„Me tugevdame kaitse eesmärgil veelgi oma tuumaheidutust, mille eesmärk on vabaneda USA tuumaähvardustest, šantaažidest ja vaenulikest käikudest, luues nendega jõudude praktilise tasakaalu,“ ütles Ri. „USA ei tohi unustada, et me oleme strateegiline riik, mis võib kujutada nende rahvale tõsist tuumaohtu.“

Välisministri hoiatuse kohaselt tabab riike, kes seisid uue sanktsioonidepaketi taga, Põhja-Korea raev.

„Riigid, kes tõstsid oma käe selle sanktsioonide resolutsiooni poolt, kannavad täiel määral vastutust resolutsiooni tagajärgede eest, ja me tagame igavesti, et nad maksavad tehtu eest kõrget hinda.“

243 000€
Tallinn, Majaosa
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
83 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
160 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 000€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter

175 000€
Tallinn, Korter
195 000€
Tallinn, Korter
215 000€
Rae vald, Maja
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare