Põhja-Korea tahab lõunanaabriga uuesti kohtuda

 (8)
Põhja-Korea tahab lõunanaabriga uuesti kohtuda
Foto: AFP

Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi teatel tahab Põhja-Korea pidada kõnelusi oma kunstitrupi esinemise üle Pyeongchangi taliolümpiamängudel.

Souli teatel tegi Põhja-Korea ettepaneku kohtuda järgmisel nädalal, mil möödub nädal sellest, kui Põhja- ja Lõuna-Korea delegatsioonid kohtusid üle kahe aasta taas läbirääkimislaua taga, vahendab uudistekanal BBC.

Kohtumise järel kinnitas Põhja-Korea, et saadab tuleval kuul naaberriigis toimuvale taliolümpiale oma delegatsiooni, kuhu kuuluvad peale sportlaste ka ametnikud, pressimeeskond, taekwondo näidisesinejad ja kunstikollektiiv. Ühtlasi soostusid läbirääkimiste osalised piiripingete leevendamiseks kõnelusi alustama ja avama kahe aasta eest suletud sõjalise otseliini.

Pooled kohtusid demilitariseeritud tsooni Lõuna-Korea poolel Panmunjomi vaherahuküla „rahumajas“. Kõnelusi kuulasid reaalajas pealt Lõuna-Korea president Moon Jae-in ja Põhja-Korea juht Kim Jong-un, mõlema käsutuses oli ka rahumajja viiv otseliin.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) tegi omalt poolt ettepaneku kohtuda Lõuna- ja Põhja-Korea esindajatega 20. jaanuaril, et arutada põhjakorealaste taliolümpiamängudel osalemist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare