Põhja-Korea lubas USA taotletavatele uutele sanktsioonidele jõulisi vastumeetmeid

 (25)

Põhja-Korea lubas USA taotletavatele uutele sanktsioonidele jõulisi vastumeetmeid
Foto: Kirill Kuhmar, TASS

Põhja-Korea lubas neljapäeval jõulisi vastumeetmeid USA survele või igasugustele uutele sanktsioonidele ning süüdistas Washingtoni sõja soovimises.

USA teatas varem, et tahab, et ÜRO julgeolekunõukogu kehtestaks Põhja-Koreale naftaembargo, keelustaks tekstiiliekspordi Põhja-Koreast ja Põhja-Korea tööliste palkamise välismaal ning külmutaks Põhja-Korea juhi Kim Jong-uni varad ja keelaks tema reisimise, selgub kolmapäeval Reutersi nähtud resolutsiooniprojektist.

„Me vastame barbaarsetele sepitsustele sanktsioonide ümber ja survele USA poolt enda jõuliste vastumeetmetega,“ öeldakse Põhja-Korea avalduses.

Samas avalduses süüdistati Lõuna-Koread ja Jaapanit Venemaal toimuva foorumi kasutamises räpase poliitika ajamiseks ning teatati, et see üritus oli mõeldud majanduskoostöö arutamiseks, mitte Põhja-Korea raketiprogrammi kritiseerimiseks.

Venemaa president Vladimir Putin ütles neljapäeval samal foorumil, et tema arvates ei eskaleeru Põhja-Korea kriis suuremõõduliseks konfliktiks tuumarelvadega, sest terve mõistus jääb peale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare