Piraadid nõuavad Arctic Sea eest lunaraha

 (36)
Piraadid nõuavad Arctic Sea eest lunaraha
AFP/Scanpix

Läänemerel tundmatute kaaperdajate poolt läbi otsitud ning siis mõne päeva pärast kadunus jäänud kaubalaeva Arctic Sea on märgatud Atlandi ookeanil Roheneemesaarte lähistel. Soome keskkriminaalpolitsei teatel on piraadid esitanud lunaraha nõude.

Soome keskkriminaalpolitsei esindaja Markku Rantaaho ei olnud nõus avalikustama lunaraha suurust, kuid märkis, et tegu on suure summaga, vahendab yle.fi.

Yle uudiste andmetel on lunarahanõudjad laeva meeskonda ähvardanud.

Soome politsei versiooni kohaselt kaaperdati laev juulis Läänemerel.

Politsei ei anna mingeid teateid selle kohta, kas laevaga on saadud ühendust või kus alus asub, kuna igasugune info võib ohustada laeva 15-liikmelist meeskonda.

24. juulil pidasid kummipaadil sõitnud tundmatud Arctic Sea kinni Läänemerel Ölandi ja Gotlandi vahel. Tumedais kapuutsiga rõivais hõivajad sidusid 15 venelasest meeskonnaliiget kinni ja otsisid 12 tunni jooksul laeva läbi.Omavahel vigases inglise keeles rääkinud mehed lahkusid laevalt midagi kaasa võtmata.

Koos puidulastiga kaduma läinud Arctic Sea oli teel Soomest Alžeeria sadamasse Bejaïa, kuhu ta pidi saabuma juba 4. augustil. Maltalt, kus töötab otsingustaap, teatati, et alus pole Gibraltari väina läbinud ning triivib suure tõenäosusega endiselt Atlandil. Viimati õnnestus laevaga ühendust saada 31. juulil.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare