„Okei, ma tunnistan, et kui peaministrile tõeseerumit anda või teda hüpnotiseerida, ei eitaks ka tema, et Euroopa Liiduga sõlmitud kokkulepe ei ole võib-olla päris selline, nagu meile meeldiks,“ kommenteerib Johnson peaminister David Cameroni poolt euroliiduga sõlmitud kompromissi.

Ometi leiab autor, et euroliidust lahkumine on Ühendkuningriigile veel halvem valik, kuna sellega kaasnev majanduslik šokk oleks nii tugev, et võiks kaasa viia koguni riigi lõhenemiseni. Olukorras, kus Briti firmadel on juurdepääs euroliidu siseturule, nimetab autor liikmelisusega kaasnevaid kulusid küllalt väikseks. „Miks me oleme nii veendunud, et tahame sellele selga pöörata?“ küsib Johnson. Samuti hoiatab ta, et Brexit võiks julgustada Venemaa süvenevat agressiivsust.

„Sulge silmad, hoia hinge kinni, mõtle Suurbritanniale, mõtle ülejäänud EL-ile,“ paneb Johnson lugejale südamele. „Mõtle oma tulevikule, mõtle oma laste ja lastelaste soovile teistes Euroopa riikides elada ja töötada, seal oma tooteid müüa, sealt sõpru, ehk isegi partnereid leida.“

Artikli mustand on kirjutatud veebruaris ajalehes the Telegraph avaldamiseks ning jäi tookord riiulile. Selle asemel ilmus Telegraphis teine artikkel, kus Johnson selgitab oma toetust euroliidust lahkumisele.

Guardiani karikatuur: "Brexit oleks Suurbritanniale katastroof - aga selle toetamine oleks Borisele kasulik!"

Pärast artikli ilmsikstulekut selgitas Johnson, et pani paberile mõlemat seisukohta kaitsvad argumendid, et iseendas selgusele jõuda. „Kirjutasin pika artikli, mille järeldused toetasid ülekaalukalt lahkumist,“ ütles Johnson pühapäeval. „Siis mõtlesin, kas ma saaksin enda ees kaitsta ka alternatiivset seisukohta ja kirjutasin pooleldi paroodiana vastupidise artikli. Müstilisel kombel leidis see tee ajalehte, ilmselt seepärast, et ma arvatavasti saatsin selle ka ühele sõbrale lugeda.“

Ometi on artikkel kirjutatud Johnsoni tavalises rahvalikus stiilis ning ei tundu tingimata paroodiana. Liberaalist parlamendiliige Nick Clegg süüdistas pühapäeval Johnsonit valijate petmises. „Kui ma oleksin olnud Brexiti toetaja, siis tunneksin ma end reedetuna, kuna eestvedajad jätsid mulje, et teavad täpselt, mid teevad,“ ütles Clegg. „Ma läheksin aina vihasemaks, kuna need inimesed ei ole ka mitu kuud pärast referendumit suutnud välja öelda, mida Brexit nende jaoks tähendab.“

Clegg tuli ühtlasi välja uudissõnaga „Brenial“ ehk eesti keeles „breitus“ – see on, kui Brexiti toetaja eitab Brexitiga kaasnevaid tagajärgi.