OTSEPILT | Orkaan Florence uputab USA idarannikut

 (68)

Orkaan Florence on jõudnud USA Põhja-Carolina osariigi rannikule 40 meetrit sekundis puhuva tuule ja lakkamatu paduvihmaga. Merevee tase on tõusnud kolm meetrit ja kümned inimesed ootavad päästmist.

Kõige hullemini on torm seni tabanud New Berni linna, kus öösel helistas hädaabinumbrile 150 inimest, teatasid linnaametnikud. Elanikke kutsuti üles minema kodudes kõige kõrgemasse kohta, vahendab CNN.

Esimese kategooria orkaani kese peaks rannikule jõudma kohaliku aja järgi täna keskhommikul ja jääma sinna veel terveks päevaks, tekitades üleujutuse koos marutuulega kindlasti veel kogu laupäevaks.

Mõnedes Carolina ranniku osades sajab ilmaennustajate sõnul tuhat millimeetrit vihma. Tuul tõukab lisaks ookeani ja jõgede vee tänavatele.

Kohaliku aja järgi reede hommikuks oli Põhja- ja Lõuna-Carolinas elektrita jäänud juba 437 000 klienti.

USA idarannikul on täna tühistati üle 1300 lennu.

„Ärge keskenduge tormi kategooriale. Orkaan Florence’i liikumise aeglustub, kui ta läheneb rannikule ja liigub sisemaale. See põhjustab äärmiselt ohtliku üleujutuse,” hoiatas USA föderaalne hädaolukordade agentuur (FEMA).

Kohaliku aja järgi kell 6 hommikul asus orkaani kese Wilmingtonist (Põhja-Carolina) 55 kilomeetrit idas ja liikus kiirusega 10 kilomeetrit tunnis. Tuule kiirus langes, aga oli endiselt ohtlik.

Seotud lood:

Põhja- ja Lõuna-Carolinas, Georgias, Virginias ja Marylandis on välja kuulutatud hädaolukord.