Moskva: Nõukogude Liidu süüdistamine Teises maailmasõjas on poliitiline künism, ajalooalane harimatus, kõlvatu ja vastutustundetu

 (130)

Moskva: Nõukogude Liidu süüdistamine Teises maailmasõjas on poliitiline künism, ajalooalane harimatus, kõlvatu ja vastutustundetu
Foto: APN

Venemaa riigiduuma ja föderatsiooninõukogu väliskomiteede esimehed vastasid Poola välisministrile Witold Waszczykowskile, kes süüdistas Nõukogude Liitu Teise maailmasõja vallapäästmises.

Riigiduuma väliskomitee esimehe Leonid Slutski sõnul on Waszczykowski süüdistus järjekordne katse ajalugu ümber kirjutada, vahendab Interfax.

Slutski märkis, et sellised avaldused on ohtlikud, sest kannustavad revanšiste, natside vaimseid järeltulijaid.

„Poola välisminister Witold Waszczykowski on jõudnud oma püüdes õigustada riiklikku pühaduseteotust ja fašismi vastu võidelnute mälestuse rüvetamist poliitilise künismi ja ajalooalase harimatuse äärmuseni,“ ütles Slutski.

Föderatsiooninõukogu väliskomitee esimees Konstantin Kossatšov tuletas meelde, et Poola esindas 1930. aastate esimesel poolel Hitleri Saksamaad Rahvasteliigas, vahendab RT.

Kossatšov märkis, et katse asetada Nõukogude Liidule Hitleri Saksamaa kõrval vastutust Teise maailmasõja alguse eest on kõlvatu, vastutustundetu ja ajaloovastane.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare