Merkel Trumpile: ma olen ise Nõukogude Liidu kontrolli kogenud, nüüd suudame teha oma sõltumatut poliitikat

 (47)
Merkel Trumpile: ma olen ise Nõukogude Liidu kontrolli kogenud, nüüd suudame teha oma sõltumatut poliitikat
Foto: DARRIN ZAMMIT LUPI, REUTERS

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel vastas USA presidendi Donald Trumpi väitele, et Saksamaa on täielikult Venemaa kontrolli all, tuletades meelde oma noorust Nõukogude Liidu kontrollitud Ida-Saksamaal ja öeldes, et Saksamaa on oma poliitikavalikutes iseseisev.

Kolm tundi pärast Trumpi tiraadi Saksamaa Vene gaasi ostmisest ja aeglusest kaitsekulutuste tõstmisel ütles Merkel Brüsselisse NATO tippkohtumisele saabudes, et on ise Nõukogude Liidu kontrolli kogenud, vahendab Reuters.

„Ma olen kogenud ise, kuidas osa Saksamaast oli Nõukogude Liidu kontrolli all,” ütles Merkel. „Ma olen väga rõõmus, et me oleme nüüd ühendatud vabaduses, Saksamaa Liitvabariik. Seetõttu võime me öelda, et suudame teha oma sõltumatut poliitikat ja teha oma sõltumatuid otsuseid. See on väga hea, eriti inimeste jaoks Ida-Saksamaal.”

Merkel kaitses ka Saksamaa panust NATO-sse, mis Trumpi sõnul on asetanud liiga suure koorma USA maksumaksjate õlule.

„Saksamaa teeb NATO jaoks palju,” ütles Merkel. „Saksamaa on suuruselt teine sõduritega panustaja, suuremat osa meie sõjalisest võimekusest pakutakse NATO-le ja kuni tänaseni on meil tugev osalus Afganistanis. Sellega kaitseme me ka Ühendriikide huve.”

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare