Merkel ja Juncker arutasid eskaleeruda ähvardavat Kataloonia kriisi

 (12)

Merkel ja Juncker arutasid eskaleeruda ähvardavat Kataloonia kriisi
Täna avaldasid kümned tuhanded inimesed meelt nii iseseisvuse poolt kui vastuFoto: AP

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker arutasid telefoni teel Hispaania-Kataloonia kriisi, mis võib järgmisel nädalal eskaleeruda, ütles Euroopa Liidu ametnik Reutersile.

Telefonikõne annab märku Euroopa Liidu juhtide üha süvenevast murest katalaanide juhtide lubaduse pärast tulla tuleval nädalal kohalikku parlamenti iseseisvusdeklaratsiooniga ja võimaliku keskvalitsuse vastureaktsiooni pärast, mis võib veelgi teravdada juba Hispaania viimaste aastakümnendite halvimat poliitilist kriisi, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Juncker kõneles Merkeliga reedel Indiast. „Nad arutasid muu seas Hispaania olukorda,“ märkis Euroopa Liidu ametnik Reutersile, vestluse sisu täpsustamata.

Euroopa Liidu pealinnades kasvab mure negatiivsete mõjude pärast ennekõike Hispaaniale, mille majandus on Euroopa Liidus suuruselt neljas, aga ka liidu stabiilsusele üldisemalt.

Euroopa rahandusministrid võivad arutada teemat esmaspäevasel ja teisipäevasel kohtumisel, kuigi see ei ole neil ametlikult päevakavas, lisas ametnik.

Euroopa Komisjon on korduvalt kutsunud osapooli üles leidma olukorrale poliitiline lahendus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare