"Minu meelest jätkatakse seal kokkuröövitu röövimist. Tuleb aru saada, milliseks see lugu lõpuks kujuneb, millise on selle tagajärjed rahvusvahelisele rahandusele ja monetaarsüsteemile ning selle kaudu ka meie huvidele," ütles Medvedev esmaspäeval kohtumisel asepeaministritega, vahendab BNS.

Valitsusjuhi sõnutsi tuleb analüüsida, milline on selle olukorra mõju maailma, sealhulgas Venemaa turgudele.

Küpros leppis esmaspäeva varahommikul Euroopa Liidu, Euroopa Keskpanga ja rahvusvahelise valuutafondiga kokku 10 miljardi euro suuruse abipaketi tingimustes, mis näevad muuhulgas ette 100 000 eurost suuremate hoiuste maksustamise ja riigi suuruselt teise panga sulgemise. Vene kodanikel ja ettevõtetel on eurotsooni lõunapoolseima liikme pankades hinnanguliselt 24 miljardit eurot, samuti on Moskva laenanud Küprose valitsusele 2,5 miljardit eurot.

Moskva investeerimisfirma Alfa Bank märkis esmaspäeval, et kokkuleppega "pannakse suurem koorem suurematele, peamiselt Vene hoiustele".

Saksa rahandusminister Wolfgang Schäuble ütles, et rahvusvahelised laenuandjad hoiavad Küprose läbirääkimiste ajal ühendust Venemaaga.

Venemaa reageeris vihaselt algsele plaanile, mis oleks maksustanud kümne protsendiga kõik 100 000 eurost suuremad Küprose hoiused. Selle plaani lükkas Küprose parlament tagasi.

Venemaa president Vladimir Putin volitas valitsust ja rahandusministeeriumi töötama koostöös Küprose valitsusega läbi Küprosele varem antud laenu restruktureerimise tingimusi.

"Võttes arvesse eurogrupi otsuseid, peab president Putin võimalikuks toetada Küprose presidendi, aga ka Euroopa Komisjoni jõupingutusi selle saareriigi majandust ja rahandust tabanud kriisi ületamiseks," ütles Vene riigipea pressisekretär Dmitri Peskov esmaspäeval ajakirjanikele.