Malaisia valitsus: ateistid tuleb kinni võtta ja ümber õpetada

 (56)

Malaisia valitsus: ateistid tuleb kinni võtta ja ümber õpetada
Foto: SAEED KHAN, AFP

Üha fundamentalistlikumaks muutuva moslemitest enamusega Malaisia peaministri siseringi kuuluv Shahidan Kassim teatas, et riigis elavad ateistid tuleb kinni võtta, sest nad rikuvad põhiseadust, ning kutsus islamiõpetlasi uskmatuid harima.

„[Föderaalpõhiseadus] ei maini ateiste. See on vastuolus põhiseaduse ja inimõigustega,“ ütles Kassim pressikonverentsil, vahendab The Independent. „Ma teen ettepaneku, et me võtame nad jõuliselt kinni ja palume abi nende gruppide tuvastamiseks.“

Malaisia põhjaosast Tai piiri äärest Arau linnast valitud parlamendiliige ütles, et ateistid on eksiteele juhitud, ning väitis, et nad ei taha ateistid olla, kuid see juhtub religioosse hariduse puudumise tõttu.

Kassim kutsus kõiki muftisid neid usu juurde tagasi tooma.

Malaisia valitsus andis korralduse alustada uurimist riigis tegutseva rahvusvahelise ateistliku organisatsiooni üle. Atheist Republicu kohaliku osakonna pealinnas Kuala Lumpuris toimunud kokkutulekust tehtud fotod tekitasid mõnedes moslemites pahameelt ja viisid tapmisähvardusteni sotsiaalmeedias.

Malaisia usuasjade aseminister Asyraf Wajdi Dusuki ütles esmaspäeval, et andis föderaalterritooriumide islami usuasjade ametile korralduse Atheist Republicu osakonna tegevust uurida, et teha kindlaks, kas selles osaleb moslemeid.

Loe veel

Endistest moslemitest ateistid saadetaks nõustamisele ning katsete eest levitada ateistlikke ideid võidakse Asyrafi sõnul süüdistus esitada.

„Me peame (usutaganejate) suhtes pehmet lähenemist kasutama. Võib-olla on nad tõelise islami suhtes teadmatuses, nii et me peame nendega tegelema ja harima neid õige õpetuse osas,“ ütles Asyraf.

Malaisia osariigid, millel on oma islamiasju puudutavad seadused, ei luba moslemitel islamist ametlikult taganeda ning eelistavad neid pigem nõustamisele saata või trahvida või vangistada.

157 000€
Rae vald, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
121 990€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
160 000€
Tallinn, Korter
102 900€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
209 000€
Kiili vald, Majaosa
155 000€
Tallinn, Korter

175 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tartu, Korter
197 000€
Saue vald, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare