Macron: Prantsusmaa ei ole Süüria režiimile sõda kuulutanud

 (49)
Macron: Prantsusmaa ei ole Süüria režiimile sõda kuulutanud
Foto: Blondet Eliot-POOL/SIPA

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kinnitas eile õhtul antud teleintervjuus, et Pariis veenis USA presidenti Donald Trumpi jääma pikaajaliselt Süüria asjades tegevaks ning lisas, et Prantsusmaa õhurünnakud ei kujutanud endast Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimile sõja kuulutamist.

Macron kinnitas, et sekkumine oli seaduslik, ning kutsus rahvusvahelisi jõude püüdlema nüüd seitse aastat kestnud julma sõja lõpetamiseks diplomaatilise lahenduse poole, vahendab AFP.

„Me ei ole Bashar al-Assadi režiimile sõda kuulutanud,” ütles Macron ligi kolm tundi kestnud intervjuu alguses.

Siiski väitis Macron, et tema esimene suurem sõjaline sekkumine presidendina oli vajalik signaali saatmiseks, et keemiarelvade kasutamine tsiviilisikute vastu ei jää karistamata.

„Meil on sellesse juhtumisse sekkumisel täielik rahvusvaheline legitiimsus,” ütles Macron.

Macroni sõnul võtsid USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia sihikule äärmiselt täpsed keemiarelvade kasutamise objektid ja operatsioon toimus perfektselt.

Macron ütles, et operatsioon oli legitiimne, vaatamata sellele, et ÜRO ei olnud seda sanktsioneerinud, sest ÜRO 2013. aasta resolutsiooni järgi pidi Süüria oma keemiarelvaarsenali hävitama.

Seotud lood:

Macron väitis, et Prantsusmaa mängis otsustavat rolli Trumpi meele muutmisel vajaduse kohta konfliktis tegevaks jääda.

„Kümme päeva tagasi ütles president Trump, et Ameerika Ühendriikidel on kohustus Süüriast lahkuda,” ütles Macron. „Ma kinnitan teile, et me oleme veennud teda, et pikaajaliselt on vajalik jääda."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare