Lvivi linnapea pahandas UEFA peale venekeelse jalgpalliülekande pärast

 (24)

Lvivi linnapea pahandas UEFA peale venekeelse jalgpalliülekande pärast
AFP/Scanpix

Lääne-Ukraina linna Lvivi linnapea Andri Sadovõi pöördus Euroopa jalgpalliorganisatsiooni UEFA poole nõudmisega, et Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri mängude ülekanded linnas asuvas fännitsoonis toimuksid ainult ukraina keeles.

Linnapead pani nördima see, et 10. juunil toimunud ülekanne mängust Iirimaa-Horvaatia oli vene keeles. Sadovõi nimetas sellist olukorda lubamatuks, rõhutades, et see oleks sama kui Poola linna Gdański fännitsoonis kantaks mäng üle saksa keeles, vahendab Lenta.ru.

Vastavalt kokkuleppele linnaga vastutab ülekannete eest UEFA. Sealjuures ei ole Lvivi linnanõukogu töötajatel õigust sekkuda režissööride töösse. 10. juunil korraldas UEFA ülesandel ülekande Ukraina telekanal Futbol.

„UEFA-s ei nähtud ette, et kanal kannab teise mängu üle venekeelsete kommentaaridega, aga eelmistel päevadel olid sellel kanalil näidatud mängudel ukrainakeelsed kommentaarid,“ teatas Lviv-2012 meediakeskus.

Telekanali Futobol direktor Oleksandr Denissov teatas, et EM-i mänge kommenteerivad Viktor Vatsko, Serhi Panasjuk, Oleksandr Mõhhailik ning kolleegid NTV+-ist Vassili Utkin ja Juri Rozanov. Iirimaa-Horvaatia mängu kommenteeris Juri Rozanov.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare