Lootus California mudavooludest ellujäänuid leida on üha ahtam

 (3)
Lootus California mudavooludest ellujäänuid leida on üha ahtam
Foto: KYLE GRILLOT, Reuters/Scanpix

Lõuna-California mudavoolude ohvrite arv tõusis eile 18-ni, samal ajal kui ametivõimude sõnul hakkab kaduma lootus veel ellujäänuid leida.

„Meie lootus hakkab kustuma, kuid oleme endiselt optimistlikud,“ ütles Santa Barbara maakonna tuletõrjeameti pressiesindaja Mike Eliason. „Ajaloost teame mitmeid juhtumeid, kus inimesi on leitud ka tervelt nädal hiljem.“

Teated kadunute kohta on vastuolulised, kuid päästeameti hinnangul on leidmata veel viis inimest, kuigi eile teatati 18st kadunust.

Vaikse ookeani ja Los Padrese rahvusmetsa vahelisi mäenõlvu ja orge mööda sel nädalal alla voolanud muda hävitas sada ühepereelamut, kahjustades veel sadu hooneid ja vigastades vähemalt 28 inimest.

Kahjustatud hoonete hulgas on ajaloolisi hotelle ja kuulsuste kodusid. Näiteks teletäht Oprah Winfrey ja saatejuht Ellen DeGeneresi omad. Mõlemad elavad kõrgklassi elamupiirkonnas Montecitos, mis on tuntud kauni looduse ja läheduse poolest Los Angelesele.

Rohelust täis mäenõlvad, mis on pakkunud kruntidele eraldatust, jäid eelmise kuu ajaloolistes maastikupõlengutes suuresti paljaks, mis muutis need altiteks massiivsetele mudavooludele.

Tänavune katastroof järgnes ühtlasi võimsale tormile ja vihmale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare