Leedu vastab EP järelepärimisele salavanglate küsimuses

 (2)
www.DELFI.ee
                     
Leedu vastab EP järelepärimisele salavanglate küsimuses
AP/Scanpix

Leedu prokurörid said kätte Euroopa Parlamendi liikmete järelepärimise riigis väidetavalt tegutsenud Ühendriikide Luure Keskagentuuri (CIA) salavangla kohta ning valmistavad sellele ette vastust.

„Me võime kinnitada, et küsimused saadi eelmisel nädalal. Valmistatakse ette vastuseid,“ öeldi prokuratuuri pressiteenistusest BNSile.

EP delegatsioon uuris Leedut aprilli lõpul külastades kahtlusi CIA salavangla võimalikust tegutsemisest riigis ja teatas, et tal on täiendavaid küsimusi Leedu prokuröridele. Nende sõnul Leedus terrorismis kahtlustatavaid ebaseaduslikult ei hoitud.

Europarlamendi raportöör Hélène Flautre osutas toona, et prokuratuuri seisukoht pole täielikult kooskõlas Leedu enda parlamendiuurimise tulemustega.

Pärast parlamendiuurimist 2009. aasta lõpus algatasid Leedu prokurörid võimalike salavanglate osas juurdluse, kuid lõpetasid selle mullu jaanuaris. Prokurör Mindaugas Dūda ütles, et Vilniuse lähedal asuvate hoonete vanglana kasutamise tõestamiseks ei ole piisavalt tõendeid.

Parlamendijuurdlus tegi ühtlasi kindlaks, et CIAga seotud lennukid sisenesid ajavahemikus 2003–2006 mitmel korral Leedu õhuruumi. Kuid uurimine ei suutnud tõestada, et terrorismis kahtlustatavaid Leedusse toodi.

Leedu tipp-poliitikud on öelnud, et kuna USA keeldub andmast mis tahes infot, mis oleks seotud CIA salavanglate võimaliku tegutsemisega, siis on Leedu omalt poolt teinud kõik, mis oli tema võimuses.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
FOTOD JA VIDEO: Ainult mõned haigutavad suukesed! Nii võeti 1. september vastu Saue gümnaasiumis FOTOD JA VIDEO: Ainult mõned haigutavad suukesed! Nii võeti 1. september vastu Saue gümnaasiumis  42 min
Kooliaasta sai pidulikult vastu võetud ka Saue gümnaasiumis ning Delfi videosilma ette jäi ka mõni haigutav lapsesuu, sest suvepuhkuselt kooli üleminek ajabki ju une peale! Vaata neid vormides koolijütsikesi videost ning ka galeriist!
FOTOD ja VIDEO: Need olid viimased piletid Saksamaale! Süürlased said rongile, teised mitte (15) FOTOD ja VIDEO: Need olid viimased piletid Saksamaale! Süürlased said rongile, teised mitte  56 min
Eile samal ajal olin ma veel Ungaris, Keleti raudteejaamas. Tunnelis, kus üle tuhande sisserändaja "oma rongi" ootas, oli osade näole võrreldes eelmise õhtuga tekkinud rõõmus elevus. Saksamaa oli teada andnud, et võtab vastu süürlased. Üle tuhande inimese, kes raudteejaamas oma piletit ootasid, jagunesid seega kaheks: nendeks, kel oli põhjust päriselt ka käes hoida piletit igatsetud Saksamaale ja nendeks, kel polnud.
Õpetajad, õpilased ja minister kirjutasid Türil alla koolirahu lepingule 1. september Saue Gümnaasiumis  1 h
Õpilased, õpetajad, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ja teised heast ja turvalisest kooliteest hoolijad kirjutasid täna keskpäeval Türi lauluväljakul alla koolirahu lepingule. Koolirahu kuulutati välja juba 16. korda.
Peaministri majandus- ja rahandusnõunikuna asus tööle Martin Lindpere (3) Ekskursioon Stenbocki majas  1 h
Sellest nädalast töötab peaministri majandus- ja rahandusnõunikuna Martin Lindpere.
Pressinõukogu uus liige on David Vseviov David Vseviov  1 h
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas neljapäeval, 27. augustil toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks alates 1. septembrist Kunstiakadeemia professori David Vseviovi.
FOTOD JA VIDEO: 1.september! Tallinna 21. kooli avaaktusel musitseeris kooli vilistlane Karl-Erik Taukar FOTOD JA VIDEO: 1.september! Tallinna 21. kooli avaaktusel musitseeris kooli vilistlane Karl-Erik Taukar  2 h
Tallinna 21. kooli jütsid said täna abiturientide kõrval pidulikult aktusele kõndida, uued aabitsad ning ka teklid pähe. Noori aabitsakütte rõõmustas ka kooli vilistlane Karl-Erik Taukar, kes õpilastest moodustatud ukuleleansambliga koos laulis. Vaata videost, millised olid emotsioonid!
Sotsiaalministeeriumi vastus Urmas Sutropi murele: aafriklastele eesti keele õpetamiseks pole vaja Aafrika keeli osata (8) Pagulased Vao külas eesti keele tunnis  3 h
Euroopasse võetakse vastu eelkõige Süüriast ja Eritreast pärit põgenikke. Reformierakondlane Urmas Sutrop arvas oma arvamusloos, et küllap meil leidub araabia ja aramea keele oskajaid, kuid muretses, kas meil ikka on õpetajat, kes Eritreast pärit ja emakeelena tigrinja keelt kõnelevatele inimestele eesti keele õpetamisega hakkama saaks.
LOE: tuleohutuse ABC koolilapsele (3) Päästeamet-36  5 h
Kooliteed alustanud laps on saanud tublisti iseseisvamaks ning hindab, kui vanemad teda usaldavad. Päästeamet tuletab meelde, et siiski tuleb tal veel silm peal hoida ning ennetada tema kogenematusest või teadmatusest juhtuvaid õnnetusi.
KOOLIBLOGI: Tule räägi koolijuttu! Mis rõõmustab ja pahandab 1. septembril?Vaata fotosid, videoid ning anna teada, kas kõik sujub ootuspäraselt? (7) 1. September Pärnu Vanalinna Põhikoolis  6 h
Täna algab kool ja paljude jaoks tähendab see ka sügise algust. 1. septembriga ei kaasne aga ainult kahjutunne suvepuhkuse lõppemise üle, vaid ka paras annus elevust nii neile, kes lähevad esimesse klassi, kui ka neile, kes juba teab-mitmendal kursusel ülikoolis õpivad.

Loetumad artiklid

Minister Urve Palo teatas tagasiastumisest  (262)
Ettevõtlusminister Urve Palo teatas pärast sotside koalitsioonis jätkamise otsust, et ta astub tagasi. Tema asemele läheb valitsusse erakonna juht Jevgeni Ossinovski , kuid pole veel kindel, kas samale ametikohale.
BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda  (421) BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda
Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast põhjalikku arutelu saavutatud kokkuleppele oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.
Raske liiklusõnnetuse põhjustanud tagaotsitav jalutas mitu kuud rahulikult ringi, sest politsei infovahetus oli puudulik  (43)
„Vabandust, vabandust, ma ei tahtnud, sellel autol pole ju pidureid!” ütleb Janeikko Perijainen maas lebavale valudes naisele. Süüdlane põgeneb ja politsei ei taba teda mitme kuu jooksul. Samal ajal uhkustab pika karistusregistriga Perijainen Facebookis, kuidas ta on pääsenud.
Kaitseliidu spetsialist peab Euroopasse tungivaid põgenikke saastaks, inimrämpsuks ja mugavusprussakateks  (459) Kaitseliidu spetsialist peab Euroopasse tungivaid põgenikke saastaks, inimrämpsuks ja mugavusprussakateks
Eesti Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialist Urmas Reitelmann avaldas sotsiaalmeedias arvamust põgenike kohta, keda iga päevaga tuhandete kaupa Euroopasse tuleb. Lisaks on tal oma sõna öelda ka Eestis elavate venelaste kohta. Kaitseliit taunib taolist teguviisi.
DELFI UNGARIS: Sürreaalsed fotod põgenikelaagriks muutunud Budapesti rongijaamast, milles "ootavad oma rongi" tuhanded migrandid  (277)
Pilt Ungari pealinna Budapesti Keleti rongijaamas on niivõrd ehmatav, et ka kohalikud vaatavad autoakendest möödasõites imestunult välja, suu lahti. Juba rongijaama ees on siin-seal üles pandud telgid. Kuid tegelik elu on sisse seatud maa all, kus tunnelid on hõivanud sajad, kui mitte tuhanded sisserändajad. Pilt on esmalt niivõrd jahmatav, et paneb küsima, kuidas on see ühes Euroopa pealinnas üldse võimalik. Seisatan ka ise enne tunnelisse minekut ja lihtsalt vaatan. Ma ei tea kust alustada.
Tallinna Sadama uurimisega seoses toimus Poolas Remontowa laevaremonditehases just läbiotsimine (7) Gdanski laevatehases valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaeva  35 min
Ärilehele teadaoleva informatsiooni kohaselt toimus täna Gdanskis Remontowa laevaremonditehases läbiotsimine. Läbiotsimist viis läbi Poola korruptsioonivastase võitluse keskbüroo.
Hiina nõrgad tööstusnumbrid kukutasid nafta hinda Hiina nõrgad tööstusnumbrid kukutasid nafta hinda  46 min
Nafta hind kukkus täna 3,8% kuna Hiina hiiglasliku tööstussektori aktiivsus kukkus 3 aasta kiireimas tempos, kirjutab Reuters.
Taavi Rõivas sai endale Stenbocki majja uue majandusnõuniku (7) Martin Lindpere  1 h
Alates sellest nädalast töötab peaministri majandus- ja rahandusnõunikuna Martin Lindpere.
Ekspress Grupp investeerib töövahendusportaali Jobbatical 50 000 eurot Ekspress Grupp investeerib töövahendusportaali Jobbatical 50 000 eurot  1 h
AS Ekspress Grupp sõlmis lepingu 50 000-eurose investeeringu teostamiseks rahvusvahelisse töövahendusportaali Jobbatical.
Kuum suvi ja Venemaa rikkusid Baltika müügitulemuse (3) Baltika moeõhtu  1 h
Baltika augusti müük kukkus aastaga 19% ligi 4 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile.
Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas (5) Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas  2 h
Tööandja omaniku liigi järgi tõusid palgad kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas, 8,5%, kommenteeris täna statistikaameti avatud II kvartali palgastatistikat Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.
Järgmine koondamislaine: Fazeri tehases jäävad kümned inimesed tööta (1) Fazer Bakery Baltic’u tegevjuht Eestis Mindaugas Snarskis  2 h
Fazer Bakeries teavitas, et koondab 40 töötajat oma tootmistehases Vantaas. Firma teatas, et töötajate ja töötandjate vahelised läbirääkimised, mis algusfaasis kaasasid 270 töötajat, on nüüd lõpusirgele jõudnud.
Mängupõrgu Macau majandus tegi läbi suure kukkumise Mängupõrgu Macau majandus tegi läbi suure kukkumise  2 h
Et Macaus on majanduse mootoriks olevatelt kasiinodelt saadud tulud langenud, on riigi majandus järsult kukkunud. See toob kaasa 1. septembrist ehk tänasest eelarvekärped, kirjutab Reuters.