Lavrov: Trump on meelestatud suhete normaliseerimisele Venemaaga

 (21)

Lavrov: Trump on meelestatud suhete normaliseerimisele Venemaaga
Foto: JONATHAN ERNST, REUTERS

Venemaa jätab kahepoolsete suhete arengu formaadi küsimuse USA presidendi Donald Trumpi ja tema meeskonna otsustada ning on valmis vastu tulema nii palju, kui see Valge Maja uuele administratsioonile mugav on, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

„On teada, et presidendikomisjon oli kasulik instrument, aga võttes arvesse, et nüüd on uus administratsioon, jätame me Donald Trumpi ja tema kaastöötajate otsustada küsimuse selle kohta, millistes vormides on suhteid Vene Föderatsiooniga mugavam arendada. Donald Trump kinnitas kohtumisel eile Valges Majas oma meelestatust – ta kirjutas seda hiljem ka Twitteris – suhete normaliseerimisele,“ ütles Lavrov reedel Alaskas ajakirjanikele, vahendab Interfax.

„Me oleme valmis tegutsema sel määral ja nii kiiresti, kui see on mugav administratsiooni jaoks, mis alles moodustab oma meeskonda, sealhulgas välispoliitilist,“ lausus Lavrov.

Lavrovi sõnul ei puudutanud tema ja Trump kohtumisel Washingtonis presidendikomisjoni töö taastamist, mille peatas president Barack Obama administratsioon.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare