Lätist välja saadetud Vene ajakirjanik kavatses teha filmi russofoobiast

 (101)
Lätist välja saadetud Vene ajakirjanik kavatses teha filmi russofoobiast
Vaira Vīķe-FreibergaFoto: Geert Vanden Wijngaert, AP/Scanpix

Lätist välja saadetud Vene ajakirjanik Olga Kurlajeva kavatses teha filmi Lätist, mille peategelane pidi ilmselt olema endine president Vaira Vīķe-Freiberga, teatas kohaliku TV3 saade „Nekā personīga”.

Intervjuus Vene telekanalile ütles Kurlajeva, et kavatses teha filmi russofoobiast Lätis alles pärast seda, kui riigist saadeti välja tema abikaasa Anatoli Kurlajev. TV3 ajakirjanikud kinnitavad aga, et Kurlajeva kavandas kohtumisi paljude inimestega Riias oma uue filmi jaoks juba enne Lätti sõitmist, vahendab Läti Delfi.

Kurlajevale intervjuu andnud Läti endine välisminister Jānis Jurkāns ütles, et Kurlajeva sõitis Lätti tegema filmi Vīķe-Freibergast. Intervjuud olid Kurlajevale nõus andma ka erakonna Kooskõla liige ja Riia duuma endine liige Ruslans Pankratovs ja ühiskondlik aktivist Aleksandrs Gaponenko. Plaanis oli ka intervjuu seimiliikme Jānis Ādamsonsiga (Kooskõla).

Enne Lätist välja saatmist kohtusid Kurlajeva ja võttegrupp Riias Moskva Maja juures Euroopa Parlamendi liikme Andrejs Mamikinsiga. Pärast intervjuud ütles Kurlajeva TV3-le, et on turist.

Vene telekanali TV Tsentr ajakirjanik Anatoli Kurlajev saadeti Lätist välja 2. ja tema naine, Olga Kurlajeva 4. jaanuaril.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare