Läti-Vene piirile kerkib 2,7-meetrine okastraadiga tara

 (59)

Läti-Vene piirile kerkib 2,7-meetrine okastraadiga tara
Foto on illustreeriv.Foto: BORIS GRDANOSKI, AP

Läti-Vene piirile rajada kavatsetava tara minimaalne kõrgus hakkab olema 2,7 meetrit, sealhulgas okastraat, ning sellest tarast üle ronimine ei hakka olema lihtne, rääkis ajakirjanikele Läti piirivalve ülem Normunds Garbars.

Sel aastal on Läti piirivalve sõlminud 1,8 miljoni euro suuruse lepingu tara püstitamiseks 24 kilomeetri pikkusele piirilõigule. Kokku kavandatakse tara püstitada 92 kilomeetrile piirist. Ehitajad tunnistavad, et tõket on võimalik rajada kokku vaid 193 kilomeetrile 276 kilomeetri pikkusest Läti-Vene piirist. Ülejäänud lõikudel pole tara vaja, sest seal asuvad looduslikud takistused, näiteks sood, mis võivad ebaseaduslikke piiriületamisi ära hoida, vahendab Läti Delfi.

„Igasugust takistust, välja arvatud kolmemeetrist müüri, on võimalik füüsiliselt ületada, kuid peamine on maksimaalselt kiiresti, soovitavalt tunni jooksul, teada saada, et toimus ebaseaduslik piiriületamine. See tara ilmub nendesse kohtadesse, kus ebaseaduslikult piiri ületavaid inimesi ei ole võimalik tunni jooksul avastada. Selline tara töötab takistusena ning sunnib eelnevalt valmistuma, näiteks läbi lõikama või alt läbi kaevama. See omakorda annab piirivalvuritele ajalise eelise rikkumise kohta jõudmiseks,“ selgitas Garbars.

Läti-Vene piiri väljaehitamiseks kavatsetakse kulutada 17 miljonit eurot.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare