Küsitlus: Soome praegusel riigipeal Sauli Niinistöl puudub uute presidendivalimiste eel konkurent – toetus 76%

 (6)
Küsitlus: Soome praegusel riigipeal Sauli Niinistöl puudub uute presidendivalimiste eel konkurent – toetus 76%
Foto: Karli Saul

Soome veidi enam kui kolme kuu pärast toimuvate presidendivalimiste ülivõimas favoriit on praegune riigipea Sauli Niinistö. Rahvusringhäälingu Yle küsitluse järgi pooldab Niinistö tagasivalimist lausa kolm neljandikku (76 protsenti) soomlastest.

Niinistöl on seega head võimalused valituks saada juba esimeses valimisvoorus, vahendab Yle Uutiset.

Yle küsitluse järgi on populaarsuselt teine kandidaat roheliste esindaja Pekka Haavisto, keda toetab 14 protsenti soomlastest.

Niinistö ja Haavisto võtsid teineteisest mõõtu ka 2012. aasta presidendivalimiste teises voorus, kui Niinistö poolt oli 63 ja Haavisto poolt 37 protsenti valijatest.

Teiste presidendikandidaatide toetus jääb küsitluse järgi tagasihoidlikuks. Põlissoomlaste esindajat Laura Huhtasaarit toetaks kolm protsenti soomlastest, keskerakonna Matti Vanhaneni ja vasakliidu Merja Kyllöneni kaks protsenti. Üheprotsendiline toetus on sotsiaaldemokraatide Tuula Haatainenil ja rootsi rahvapartei Nils Torvaldsil.

11 protsenti vastanutest ei osanud või ei tahtnud oma eelistust valimiste 1. voorus öelda ja nemad küsitluse tulemustes ei kajastu.

Seotud lood:

Teises voorus esitaks tugevaima väljakutse Niinistöle Haavisto, aga Niinistö võidaks hävitavalt tulemusega 82-18. Haataineni ja Kyllöneni võidaks Niinistö tulemusega 94-6 ning Huhtasaarit ja Vanhaneni tulemusega 96-4.

Küsitlusfirma Taloustutkimus küsitles Yle tellimusel 2.-10. oktoobril 1470 soomlast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare