Kreml: Moskva mõistab Donbassi sõjalise vabastamise avaldusi Kiievi tekitatud pinge taustal

 (69)
Kreml: Moskva mõistab Donbassi sõjalise vabastamise avaldusi Kiievi tekitatud pinge taustal
Foto: Aleksandr Kravtšenko, TASS/All Over Press/Vida Press

Avaldused Donbassi territooriumi vabastamise kohta Ukraina vägedelt sõjalisel teel ei ole kooskõlas Minski kokkulepetega, aga Moskva mõistab, et need on tehtud emotsionaalse pinge taustal, mille on provotseerinud Kiiev, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

„Kindlasti sellised avaldused – nad ei ole Minski kokkulepetega kooskõlas. Teisest küljest, ilmselt on see kahjuks see emotsionaalne taust, mis käib kaasas selle pingega, mida me konstateerime praegu eraldusjoonel ja mis tekkis pärast Ukraina relvajõudude provokatiivset ja agressiivset tegevust, mõnede rühmade oma, mida, raske öelda kui palju ja millisel määral, kontrollivad Ukraina relvajõud, ning rahumeelsete asulate jätkuvat tulistamist Donbassis,“ ütles Peskov ajakirjanikele, vahendab RIA Novosti.

Niinimetatud Donetski rahvavabariigi juht Aleksandr Zahhartšenko teatas varem, et loodab Ukraina kontrolli all olevate Donbassi osade küsimuses poliitilist lahendust, kuid tuletas Kiievile meelde, et lahendus võib olla ka sõjaline.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare