Kreml kinnitas, et ei sekku Moldova Vene-meelse presidendi ja läänemeelse valitsuse järjekordsesse tülisse

 (14)

Kreml kinnitas, et ei sekku Moldova Vene-meelse presidendi ja läänemeelse valitsuse järjekordsesse tülisse
Igor DodonFoto: Mihhail Metsel, TASS

Moldovas on käimas järjekordne tüli Vene-meelse presidendi Igor Dodoni ja Euroopa-meelse valitsuskoalitsiooni vahel. Kreml teatas, et peab toimuvat Moldova siseasjaks.

Dodon lükkas kahel korral tagasi peaminister Pavel Filipi esitatud kaitseministrikandidaadi Eugen Sturza, vahendab RIA Novosti.

Täna otsustas põhiseaduskohus, et presidendi keeldumine kujutab endast ajutist võimetust vastavaid kohustusi täita ning õigustab nende täitmist parlamendi spiikri või peaministri poolt. Sealjuures vaadatakse iga juhtumit eraldi. Pärast seda pöördus valitsus põhiseaduskohtu poole palvega konkretiseerida, kes siis, kas peaminister või parlamendi spiiker, võib kaitseministri ametisse nimetada.

Loe veel

„Meie leiame, et see, mis toimub praegu Chișinăus, on Moldova siseasi, aga sealjuures sooviksime me loomulikult näha, et kõik protsessid toimuksid ranges vastavuses seadusandlusega. Me teame, et president Dodon on kahepoolsete suhete veendunud pooldaja ja seetõttu loomulikult, see on see tema veendunud seisukoht, seda toetatakse Moskvas,” ütles Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov vastuseks küsimusele, kas Kremlis jälgitakse olukorra arenemist ja kuidas sellele reageeritakse.

Seotud lood:

Peskov märkis, et Kremlis jälgitakse kõige tähelepanelikumalt, mis Moldovas toimub ja tuntakse huvi, et selles riigis säiliks tuntav meelestatus kahepoolsete suhete arendamisele Venemaaga.

„Me ei saa sekkuda Moldova siseasjadesse ega tahagi seda teha. Me tahame, et kõik, mis seal juhtub, vastaks Moldova seadusandlusele ja et kõik toimuks tegelikus vastavuses seaduse vaimu ja kirjatähega,” lisas Peskov.

129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
189 000€
Harku vald, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
83 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter

159 900€
Rae vald, Korter
194 900€
Rae vald, Majaosa
185 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare