Kreeka portaal: Türgi president lubas novembris Euroopa pagulastega üle ujutada, kui talle raha ei anta

 (15)

Kreeka portaal: Türgi president lubas novembris Euroopa pagulastega üle ujutada, kui talle raha ei anta
Recep Tayyip ErdoğanFoto: RODRIGO BUENDIA, AFP

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ähvardas novembris ujutada Euroopa sisserändajatega üle, kui Euroopa Liidu juhid ei paku talle paremat tehingut pagulaskriisi lahendamiseks, teatas Kreeka uudisteportaal esmaspäeval.

Majandusuudiste portaal euro2day.gr avaldas väidetavalt viis minutit novembris toimunud pingelisest kohtumisest, mis paljastas sügava vastastikuse ärrituse ja usaldamatuse läbirääkimistel Erdoğani ning Euroopa Liidu kahe kõrgema juhi Jean-Claude Junckeri ja Donald Tuski vahel, vahendab Reuters.

Euroopa Liidu esindajad tahtsid saada Ankaralt abi Süüria põgenike ja sisserändajate Euroopasse voolu piiramiseks.

Euroopa ülemkogu, mille president on Tusk, ja Euroopa Komisjon, mida juhib Juncker, keeldusid teadet kinnitamast või ümber lükkamast. Erdoğani administratsioon asja ei kommenteerinud.

Loe veel

Ingliskeelne ülevaade kohtumisest avaldati Kreeka portaalis faksiimile vormis. Ei mainita, millal või kus kohtumine aset leidis, kuid näib, et see toimus 16. novembril Türgis Antalyas, kus nimetatud isikud kohtusid G20 tippkohtumise raames.

„Me võime igal ajal avada uksed Kreekasse ja Bulgaariasse ja me võime panna põgenikud bussidesse … Kuidas te saate nende põgenikega hakkama, kui te kokkulepet ei saavuta? Tapate põgenikud?“ ütles väidetavalt Erdoğan.

Samuti nõudis Erdoğan väidetavalt kuut miljardit eurot kahe aasta jooksul. Kui Juncker tegi selgeks, et pakutakse vaid poolt sellest summast, ütles Erdoğan, et Türgil pole Euroopa Liidu raha niikuinii vaja.

Euroopa Liit nõustus lõpuks andma kolm miljardit eurot põgenike olukorra parandamiseks Türgis ning taaselustama Ankara liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga ja kiirendama viisavabaduse saabumist türklastele. Türgi lubas piirata naaberriiki Kreekasse voolavate pagulaste arvu.

Erdoğan katkestas kohtumisel pidevalt Junckerit ja Tuski, süüdistades Euroopa Liitu Türgi petmises ning Junckerit isiklikult austuse puudumises tema vastu.

Erdoğan ütles väidetavalt Luksemburgi endiselt peaministrile Junckerile, et ta peab 80 miljoni elanikuga Türgi vastu suuremat austust üles näitama. „Luksemburg on nagu väike linnake Türgis,“ ütles väidetavalt Erdoğan.

56 000€
Viimsi vald, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
99 999€
Saue vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
93 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
209 000€
Ülenurme vald, Maja
209 900€
Saue vald, Maja

174 900€
Tallinn, Korter
129 900€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare